| Σειρά | Διανυσματικός μετατροπέας συχνότητας MD520 υψηλής απόδοσης |
|---|---|
| Ονομαστική ισχύς | 0,4 kW (περίπου 0,53 ίππους) |
| Εφαρμόσιμες μηχανές | Τριφασικοί ασύγχρονοι / Σύγχρονοι κινητήρες μόνιμου μαγνήτη |
| Τάση εισόδου | Τριφασικό AC 380V (±15%), 50/60Hz |
| Ρεύμα εισόδου | 1.8A |
| Σημεία Εξόδου | 20 |
|---|---|
| Λειτουργία | Ελέγξτε την ταχύτητα και τη ροπή των ηλεκτρικών κινητήρων μεταβάλλοντας τη συχνότητα και την τάση ει |
| Τάση εισόδου | Συνήθως 200-600V AC |
| Τύπος τοποθέτησης | Επιτοίχιο, πάνελ, επιδαπέδιο |
| Powerrating | 0,5 kW έως 1000 kW (διαφέρει ανάλογα με το μοντέλο) |
| Τάση εισαγωγής (β) | AC 3PH 380~480V Ονομαστική τάση: 380V |
|---|---|
| Επιτρέπονται μεταβατικές διακυμάνσεις τάσης | -15%~+10% |
| Ρεύμα εισόδου (A) | Ανατρέξτε στον πίνακα ονομαστικών παραμέτρων GD270 |
| Συχνότητα εισαγωγής (Hz) | 50Hz ή 60Hz, επιτρεπόμενο εύρος 47~63Hz |
| Τάση εξόδου (v) | 0~Η τάση εισόδου |
| Τάση εισαγωγής (β) | AC 3PH 380~480V Ονομαστική τάση: 380V |
|---|---|
| Επιτρέπονται μεταβατικές διακυμάνσεις τάσης | -15%~+10% |
| Ρεύμα εισόδου (A) | Ανατρέξτε στον πίνακα ονομαστικών παραμέτρων GD270 |
| Συχνότητα εισαγωγής (Hz) | 50Hz ή 60Hz, επιτρεπόμενο εύρος 47~63Hz |
| Τάση εξόδου (v) | 0~Η τάση εισόδου |
| Χρόνος απόκρισης | Λιγότερο από 1 ms |
|---|---|
| Πραγματική αξία | Τιμή Negotiabled |
| NumberofOutputs | 16 Ψηφιακές Έξοδοι |
| Αντίσταση κραδασμών | 30g, 11ms |
| Επιλογές συνδεσιμότητας | Ethernet, RS-485, Ασύρματο |
| Χρόνος απόκρισης | Λιγότερο από 1 ms |
|---|---|
| Πραγματική αξία | Τιμή Negotiabled |
| NumberofOutputs | 16 Ψηφιακές Έξοδοι |
| Αντίσταση κραδασμών | 30g, 11ms |
| Επιλογές συνδεσιμότητας | Ethernet, RS-485, Ασύρματο |
| Τάση εισόδου | 380V,220V,AC380V±15%,220V/380V/440V/690Vac,220/380/460/575/690V |
|---|---|
| Συχνότητα εξόδου | 0-400HZ,50Hz/60Hz,0-32000Hz,0~600Hz,0,00-600,00Hz |
| Τύπος | Μετατροπείς AC-DC-AC,DC/AC,Μετατροπέας συχνότητας AC,AC,Μετατροπέας AC σε DC σε AC |
| Τύπος εξόδου | Τριπλό, Πολλαπλό |
| Τάση εξόδου | 0-380V,AC380V±15%,AC220V,220V/380V/440V/690Vac,220/380/460/575/690V |
| Μέθοδος ελέγχου | Έλεγχος V/f, Έλεγχος διανυσμάτων, Διάνυσμα χωρίς αισθητήρα |
|---|---|
| Επίδειξη | Οθόνη LCD ή LED με πληκτρολόγιο |
| Εύρος ισχύος | 0,5 KW έως 500 KW |
| Ικανότητα υπερφόρτωσης | 150% για 60 δεύτερα. |
| Ροπή εκκίνησης | Έως 150% στα 0,5 Hz |
| Ροπή εκκίνησης | Έως 150% στα 0,5 Hz (VFD) |
|---|---|
| Τάση εξόδου | 0-480V AC |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -10°C έως 50°C |
| Μέθοδος ελέγχου | V/F έλεγχος, διανυσματικός έλεγχος, διανυσματικός έλεγχος Sensorless |
| Τρέχον εκκίνησης | Μειωμένο ρεύμα εκκίνησης (μαλακός εκκινητής) |
| Τύπος οθόνης | LCD ή LED |
|---|---|
| Τάση εισόδου | Συνήθως 200V έως 600V AC |
| Εύρος θερμοκρασίας περιβάλλοντος | -10°C έως 50°C |
| Κατασκευαστής | Siemens |
| Εύρος Συχνοτήτων | 0-400 Hz |