| Μέθοδος φρεναρίσματος | Δυναμική πέδηση, αναγεννητική πέδηση |
|---|---|
| Πρωτόκολλα επικοινωνίας | Modbus, Profibus, Ethernet/IP, CANopen |
| Μέθοδος παραγωγής | τρανζίστορ |
| Πόντοι | 40 (24DI+16DO) |
| Τύπος οθόνης | LCD ή LED |
| Εύρος Συχνοτήτων | 0-400 Hz |
|---|---|
| μέθοδος ψύξης | Αναγκαστική Αεροψύξη |
| Τάση εισόδου | 200-480V εναλλασσόμενη |
| Μέθοδος ελέγχου | V/F έλεγχος, διανυσματικός έλεγχος, διανυσματικός έλεγχος Sensorless |
| Χαρακτηριστικά προστασίας | Υπερένταση, Υπερτάση, Υπερτάση, Υπερθερμοκρασία, Βραχυκύκλωμα |
| Μέθοδος ελέγχου | Έλεγχος V/F, Έλεγχος διανυσμάτων, Άμεσος Έλεγχος Ροπής (DTC) |
|---|---|
| Λειτουργία | Ελέγξτε την ταχύτητα και τη ροπή των ηλεκτρικών κινητήρων μεταβάλλοντας τη συχνότητα και την τάση ει |
| Τύπος οθόνης | Οθόνη LCD ή LED για ρυθμίσεις κατάστασης και παραμέτρων |
| Μέθοδος ψύξης | Αερόψυκτο ή υγρόψυκτο |
| Πρωτόκολλα επικοινωνίας | Modbus, Profibus, Ethernet/IP, CANopen |
| Χαρακτηριστικά προστασίας | Υπερένταση, υπέρταση, υπόταση, βραχυκύκλωμα, θερμική υπερφόρτωση |
|---|---|
| Τάση εξόδου | Μεταβλητή, μέχρι τάση εισόδου |
| ΕισαγωγήΣυχνότητα | 50/60 HZ |
| Μέθοδος ψύξης | Αερόψυκτο ή υγρόψυκτο |
| Εφαρμογή | Αντλίες, ανεμιστήρες, μεταφορείς, συστήματα HVAC, εργαλειομηχανές |
| Εύρος συχνότητας εξόδου | 0-400 Hz |
|---|---|
| Εύρος Συχνοτήτων | 0-400 Hz |
| Μέθοδος ελέγχου | V/F έλεγχος, διανυσματικός έλεγχος, διανυσματικός έλεγχος Sensorless |
| Χρόνος ήπιας στάσης | 0,1 έως 60 δευτερόλεπτα |
| Μέθοδος ελέγχου | Μοντάρωση πλάτους παλμού (PWM) |
| Πρωτόκολλα Επικοινωνίας | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
|---|---|
| Μέθοδος ελέγχου | V/F έλεγχος, διανυσματικός έλεγχος, διανυσματικός έλεγχος Sensorless |
| μέθοδος ψύξης | Αναγκαστική Αεροψύξη |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -10°C έως 50°C |
| Αρμονικός Μετριασμός | Ενσωματωμένα φίλτρα ή εξωτερικά φίλτρα |
| Εύρος ισχύος | 0,5 KW έως 500 KW |
|---|---|
| Επίδειξη | Οθόνη LCD ή LED για την κατάσταση και τις παραμέτρους |
| μέθοδος ψύξης | Αναγκαστική Αεροψύξη |
| Χρόνος επιτάχυνσης/αποδίωξης | Ρυθμιζόμενο από 0,1 έως 6000 δευτερόλεπτα |
| Ροπή εκκίνησης | Έως 150% στα 0,5 Hz |
| Συνδεσιμότητα | Wi-Fi, Ethernet, Σειριακή |
|---|---|
| Τύπος τοποθέτησης | Επιτοίχια ή σε πάνελ |
| Εύρος θερμοκρασίας περιβάλλοντος | -10°C έως 50°C |
| Περιβαλλοντική εκτίμηση | IP20 έως IP65 ανάλογα με το περίβλημα |
| Διαστάσεις | Διαφέρει ανάλογα με την ισχύ και τον κατασκευαστή |
| Τάση εισόδου | 200-600 V AC |
|---|---|
| Ικανότητα υπερφόρτωσης | 150% εκτιμημένο ρεύμα για 60 δευτερόλεπτα |
| Τρέχον εκκίνησης | Μειωμένο ρεύμα εκκίνησης (Soft Starter συνήθως 2-3 φορές το ονομαστικό ρεύμα) |
| Εφαρμογές | Αντλίες, Ανεμιστήρες, Μεταφορείς, Συμπιεστές, Συστήματα HVAC |
| Μέθοδος ελέγχου | V/F έλεγχος, διανυσματικός έλεγχος, διανυσματικός έλεγχος Sensorless |
| Περιμένω νέα σας | AC 1PH 220V ~ 240V AC 3PH 220V ~ 240V AC 3PH 380V ~ 480V |
|---|---|
| Συχνότητα εισόδου | 50Hz ή 60Hz, το επιτρεπόμενο εύρος είναι 47~63Hz και ο μέγιστος ρυθμός αλλαγής είναι 20%/s |
| Μετατροπέας ισχύος | 0,2kW~22kW |
| Συχνότητα εξόδου | 0~599Hz |
| Λειτουργία ελέγχου | Λειτουργία διανυσματικού ελέγχου χωρικής τάσης (V/F), Λειτουργία ελέγχου διανυσμάτων χωρίς PG (SVC) |