| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |
|---|---|
| Warranty | 1-3 Years Manufacturer Warranty |
| Applicationindustry | Manufacturing, Process Control, Robotics |
| Application | Process Control |
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Series | MD520 High-performance Vector Frequency Converter |
|---|---|
| Rated Power | 0.4kW (approximately 0.53 Horsepower) |
| Applicable Motors | Three-phase Asynchronous / Permanent Magnet Synchronous Motors |
| Input Voltage | Three-phase AC 380V (±15%), 50/60Hz |
| Rated Input Current | 1.8A |
| Rated Power | 90kW(120HP) |
|---|---|
| Input Voltage | Three-phase 380-440V AC (±15%) |
| Input Frequency | 50/60Hz(47‑63Hz) |
| Rated Output Current | 180A |
| Output Frequency | 0.1‑400Hz |
| Output Points | 20 |
|---|---|
| Function | Control The Speed And Torque Of Electric Motors By Varying Input Frequency And Voltage |
| Inputvoltage | Typically 200-600V AC |
| Mountingtype | Wall-mounted, Panel-mounted, Floor-standing |
| Powerrating | 0.5 KW To 1000 KW (varies By Model) |
| Input Voltage (V) | AC 3PH 380~480V Rated Voltage: 380V |
|---|---|
| Voltage Transient Fluctuations Are Allowed | -15%~+10% |
| Input Current (A) | Refer To The GD270 Rated Parameter Table |
| Input Frequency (Hz) | 50Hz Or 60Hz, Allowable Range 47~63Hz |
| Output Voltage (V) | 0~input Voltage |
| Input Voltage (V) | AC 3PH 380~480V Rated Voltage: 380V |
|---|---|
| Voltage Transient Fluctuations Are Allowed | -15%~+10% |
| Input Current (A) | Refer To The GD270 Rated Parameter Table |
| Input Frequency (Hz) | 50Hz Or 60Hz, Allowable Range 47~63Hz |
| Output Voltage (V) | 0~input Voltage |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
|---|---|
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Numberofoutputs | 16 Digital Outputs |
| Shockresistance | 30g, 11ms |
| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
|---|---|
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Numberofoutputs | 16 Digital Outputs |
| Shockresistance | 30g, 11ms |
| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |
| Power | 2.2kW (Heavy-duty G) / 3kW (Light-load P) |
|---|---|
| Input | Three-phase 380–480V, 50/60Hz (47–63Hz) |
| Output | 0–400Hz, Three-phase 0–Rated Voltage |
| Control Mode | PG-less Vector (SVC) / V/F / PG Vector (FVC) |
| Overload Capacity | 180% 60s,200% 10s |
| Rated Power | 250kW(335HP) |
|---|---|
| Input Voltage | Three-phase 380-440V AC (±15%) |
| Input Frequency | 50/60Hz(47‑63Hz) |
| Rated Output Current | 460A |
| Output Frequency | 0.1‑400Hz |