| Maximum Speed | 8000 Rpm |
|---|---|
| Speed Fbk Sel | Incremental |
| The Gear Material | Metal |
| Rated Speed | 1500rpm |
| Factory Outlet | Factory Outlet |
| Efficiency | IE 2 |
|---|---|
| Working Voltage | DC6-28V |
| Hollow Shaft Diameter | Ø140 Mm - Ø340 Mm |
| Stock | Rich |
| Stepper Motor | 4 Wire Stepper Motor |
| Thickness | 22 Mm-30 Mm( |
|---|---|
| Lead Time | Approx 7 Days Normally |
| Sample | Charged Sampled Available |
| Dimension | 32 X 11.5 X 24 Mm |
| Maximum Speed | 8000 Rpm |
| Size | 90x29x42mm |
|---|---|
| Lead Time | Approx 7 Days Normally |
| Continuous Current | 3.5 Arms |
| Protection Class | IP65 |
| System Chipset | Intel 845GV |
| Delivery Time | 5-7 days |
|---|---|
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 |
| Brand Name | Rexroth |
| Certification | Brand new original |
| Material | Industrial-grade Plastic And Metal |
|---|---|
| Humidityrange | 5% To 95% Non-condensing |
| Safetystandardscompliance | IEC 61508, ISO 13849 |
| Communication Protocol | Modbus, Ethernet/IP, Profibus |
| Integration | SCADA, MES Systems |
| Protectionrating | IP65 |
|---|---|
| Output Typt | Relay |
| Userinterface | HMI Touchscreen / Remote Monitoring |
| Humidityrange | 5% To 95% Non-condensing |
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Protectionrating | IP65 |
|---|---|
| Output Typt | Relay |
| Userinterface | HMI Touchscreen / Remote Monitoring |
| Humidityrange | 5% To 95% Non-condensing |
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Material | Industrial-grade Plastic And Metal |
|---|---|
| Humidityrange | 5% To 95% Non-condensing |
| Safetystandardscompliance | IEC 61508, ISO 13849 |
| Communication Protocol | Modbus, Ethernet/IP, Profibus |
| Integration | SCADA, MES Systems |
| Material | Industrial-grade Plastic And Metal |
|---|---|
| Humidityrange | 5% To 95% Non-condensing |
| Safetystandardscompliance | IEC 61508, ISO 13849 |
| Communication Protocol | Modbus, Ethernet/IP, Profibus |
| Integration | SCADA, MES Systems |