| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Αριθμός εξαρτήματος | 2094-BC02-M02-S |
| Κατασκευαστής | Allen-Bradley/Rockwell Automation |
| Σειρά προϊόντων | Σερβοκινητήρας Kinetix 6000 |
| Κατηγορία μονάδας | 400V AC Class IAM |
| Ονομαστική ισχύς τμήματος μετατροπέα | 15kW / 23A |
| Ονομαστική ισχύς τμήματος αντιστροφέα | 6.6kW / 15A (Συνεχές RMS) |
| Τριφασική είσοδος AC (Ελάχιστη) | 324V AC RMS |
| Τριφασική είσοδος AC (Ονομαστική) | 360-480V AC RMS |
| Τριφασική είσοδος AC (Μέγιστη) | 528V AC RMS |
| Συχνότητα εισόδου AC (Εύρος) | 47-63Hz |
| Ονομαστική συχνότητα εισόδου AC | 50/60Hz |
| Ονομαστικό ρεύμα εισόδου AC | 24A RMS |
| Μέγιστο ρεύμα εισόδου AC | 22A 0-Peak |
| Τάση εισόδου κοινού DC bus | 458-747V DC |
| Ρεύμα εισόδου κοινού DC bus | 22.6A |
| Ονομαστική τάση εξόδου DC bus | 650V DC |
| Προστασία υποτάσης DC bus | 275V DC |
| Προστασία υπέρτασης DC bus | 825V DC |
| Τάση ενεργοποίησης shunt | 805V DC |
| Τάση απενεργοποίησης shunt | 755V DC |
| Συνεχής ισχύς εσωτερικού shunt | 50W |
| Μέγιστη ισχύς εσωτερικού shunt | 5.6kW |
| Αντίσταση εσωτερικού shunt | 115Ω |
| Συνεχής ισχύς εξόδου | 15kW |
| Μέγιστη ισχύς εξόδου (Σειρά Α) | 30kW |
| Μέγιστη ισχύς εξόδου (Σειρά Β-Δ) | 37.5kW |
| Μέγιστη ηλεκτρική απόδοση | 97% |
| Ονομαστικό ρεύμα βραχυκυκλώματος | 200.000A RMS Συμμετρικό |
| Αντίσταση μετατροπέα | 500µH |
| Χωρητικότητα μετατροπέα | 110µF |
| Λειτουργία ασφαλείας | Ασφαλής απενεργοποίηση ροπής (STO) |
| Συμβατή μονάδα άξονα | 2094-BM02-S |
| Προτεινόμενη ασφάλεια | FNQ-R-10 / FNQ-R-7.5 |
| Προτεινόμενος διακόπτης κυκλώματος | 1492-SPM2D060 / 1492-SPM1D150 |
| Μέθοδος τοποθέτησης | Εγκατάσταση σε πάνελ/ντουλάπι |
| Καθαρό βάρος | 7.26kg (16.00 lbs) |
| Εφαρμογή | Έλεγχος κίνησης πολλαπλών αξόνων, σερβοκινητήρας, βιομηχανικός αυτοματισμός (εργαλειομηχανές, συσκευασία, εκτύπωση) |
| Πρωτόκολλο επικοινωνίας | SERCOS III |