ΗPNOZ X2.8P C (αριθμός παραγγελίας 787301)είναι ένα αυτόνομο ρελέ ασφαλείας από την σειρά PNOZ X της Pilz.Πιεστές E-STOP,Πύλες ασφαλείας,Φωτεινά εμπόδια/φωτεινές κουρτίνες, καιδιακόπτες ορίου. Χρησιμοποιήστε ένα ρελέ ασφαλείας PNOZ ανά λειτουργία ασφαλείας.
Τα βασικά χαρακτηριστικά περιλαμβάνουν:
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Αριθμός παραγγελίας | 787301 |
| Τύπος | PNOZ X2.8P C |
| Η τάση τροφοδοσίας (U)Β) | 24 V AC/DC |
| Καταναλώσεις ισχύος (DC) | 2.5 W |
| Κατανάλωση ισχύος (AC) | 3.5 - 5.5 VA |
| Εισόδους | Ηλεκτρονική καλωδίωση 1 ή 2 καναλιών με/χωρίς ανίχνευση διασταυρούμενων κυκλωμάτων |
| Έξοδοι ασφαλείας (Ν/Ο) | 3(3 άμεσες επαφές N/O) |
| Βοηθητική έξοδος (Ν/Κ) | 1(Σύνδεσμος N/C) |
| Επαφή τρέχουσα κατάταξη | 6 Α |
| Συναλλακτική τάση | 240 V |
| Η τάση επαφής είναι συνεχής | 24 V |
| Υλικό επαφής | AgCuNi (ασημένιο χαλκό νικέλιο) |
| Τύπος εκκίνησης | Αυτοματοποιημένη ή χειροκίνητη επαναφορά |
| Τύπος τερματικού | Κεφαλοκόλλημα (με ελατήριο), plug-in |
| Εγκατάσταση | Σιδηρόδρομος DIN (35 mm) |