ΟPNOZ X2.8P (Αρ. παραγγελίας 777302)είναι ένα αυτόνομο ρελέ ασφαλείας από τη σειρά PNOZ X της Pilz. Είναι σχεδιασμένο για παρακολούθησηΚουμπιά E-STOP,πύλες ασφαλείας,ελαφρά εμπόδια,ελαφριές κουρτίνες, καιδιακόπτες ορίου. Ένα ρελέ ασφαλείας PNOZ χρησιμοποιείται ανά λειτουργία ασφαλείας.
| Παράμετρος | Προσδιορισμός |
|---|---|
| Αριθμός Παραγγελίας | 777302 |
| Τύπος | PNOZ X2.8P |
| Επίσης γνωστό ως | PNOZ X2.8P 24-240VAC/DC 3n/o 1n/c |
| Τάση τροφοδοσίας | 24 - 240 V AC/DC(καθολική παροχή ρεύματος) |
| Κατανάλωση ρεύματος (DC) | 2 W |
| Κατανάλωση ρεύματος (AC) | 4,5 VA |
| Εισροές | Καλωδίωση 1 ή 2 καναλιών |
| Έξοδοι ασφαλείας (Δ/Υ) | 3(3 στιγμιαίες επαφές N/O) |
| Βοηθητική έξοδος (N/C) | 1(1 επαφή N/C) |
| Επικοινωνήστε με την Τρέχουσα βαθμολογία | 6 Α |
| Τάση επαφής AC Ονομαστική | 240 V |
| Τάση επαφής DC Ονομαστική | 24 V |
| Υλικό Επικοινωνίας | Ασημένιο Χαλκό Νικέλιο |
| Τύπος έναρξης | Αυτόματη ή μη αυτόματη επαναφορά (λειτουργία ενός ή δύο καναλιών) |
| Τύπος τερματικού | Βιδωτοί ακροδέκτες με βύσματα |
| Βάση | Ράγα DIN (35 mm) |
| Παράμετρος | Προσδιορισμός |
|---|---|
| Διαστάσεις (Υ x Π x Β) | 94 x 22,5 x 121 χλστ |
| Καθαρό Βάρος | 210 g (περίπου 0,45 λίβρες) |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -10 °C έως +55 °C |
| Ρύθμιση ροπής | 0,5 Nm |
| Πρότυπα | EN 60204-1, EN 62061, EN ISO 13849-1 (έως PLe), VDE 0113-1 |
Η συσκευή συμμορφώνεται με σημαντικά διεθνή πρότυπα, όπως:
Συμμορφώνεται επίσης μεRoHS(Περιορισμός Επικίνδυνων Ουσιών) και περιέχειόχι SVHC(Ουσίες πολύ μεγάλης ανησυχίας).
Αυτό το ρελέ ασφαλείας χρησιμοποιείται συνήθως σε βιομηχανικά μηχανήματα για:
| Χαρακτηριστικό | PNOZ X2.8P 777301 | PNOZ X2.8P 777302 |
|---|---|---|
| Τάση τροφοδοσίας | Μόνο 24 V AC/DC | 24 - 240 V AC/DC (γενική) |
| Εξόδους Ασφαλείας | 3 N/O | 3 N/O |
| Βοηθητική έξοδος | 1 N/C | 1 N/C |
| Πλάτος | 22,5 χλστ | 22,5 χλστ |
| Τερματικά | Βιδωτή βίδα | Βιδωτή βίδα |