I. Επισκόπηση προϊόντος
Ο GD270-132-4 είναι ένας μετατροπέας της σειράς Goodrive270 ειδικά σχεδιασμένος για ανεμιστήρες και αντλίες. Λειτουργεί σε τριφασικό 380V, ισχύος 132kW. Είναι βελτιστοποιημένο για φορτία ανεμιστήρων και αντλιών δεύτερης τάξης, συμβατό με σύγχρονους κινητήρες ασύγχρονου και μόνιμου μαγνήτη και διαθέτει ενσωματωμένη λογική ελέγχου για τη βιομηχανία. Δίνει έμφαση στην υψηλή απόδοση, την εξοικονόμηση ενέργειας, την υψηλή αξιοπιστία και την ευκολία συντήρησης. Είναι κατάλληλο για σενάρια συνεχούς λειτουργίας σε δημοτικούς τομείς, ύδρευσης, HVAC, χημικούς, μεταλλουργικούς, ηλεκτρικής ενέργειας και άλλους τομείς.
II. Πλεονεκτήματα προϊόντος
III. Τεχνικές Προδιαγραφές
| παράμετρος | Προσδιορισμός |
|---|---|
| Αριθμός μοντέλου | GD270-132-4 380V/132KW |
| Ονομαστική ισχύς | 132 kW (180 ίπποι) |
| Τάση εισόδου | Τριφασικό 380-440V AC (±15%) |
| Συχνότητα εισόδου | 50/60Hz (47-63Hz) |
| Ονομαστικό ρεύμα εξόδου | 260Α |
| Συχνότητα εξόδου | 0,1-400 Hz |
| Λειτουργία ελέγχου | V/F, διανυσματικός έλεγχος χωρίς αισθητήρα (SVC) |
| Τύπος κινητήρα | Ασύγχρονος κινητήρας, Σύγχρονος κινητήρας μόνιμου μαγνήτη |
| Βαθμός προστασίας | IP20 |
| Διεπαφή επικοινωνίας | RS485 (Modbus), Profinet/Profibus‑DP/CANopen (Προαιρετικό) |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | ‑10℃~+40℃(Χωρίς μείωση χωρητικότητας);Μέγιστο 50℃ (μείωση χωρητικότητας) |