Ι. Σύνοψη του προϊόντος
Ο μετατροπέας GD270-075-4 είναι ένας μετατροπέας σειράς Goodrive270 που έχει σχεδιαστεί ειδικά για ανεμιστήρες και αντλίες.Είναι συμβατό τόσο με ασυνήθεις όσο και με μόνιμους μαγνητικούς συγχρονισμένους κινητήρες, ενσωματώνει τη λογική ελέγχου ειδικού κλάδου και είναι γνωστή για την υψηλή της αποτελεσματικότητα, την αξιοπιστία και την ευκολία συντήρησης.παροχή νερού, HVAC, χημικές, μεταλλουργικές και βιομηχανίες ενέργειας.
Πλεονεκτήματα του προϊόντος
Τεχνικές προδιαγραφές
| παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Αριθμός μοντέλου | GD270-090-4 |
| Κατηγορία ισχύος | 90kW ((120HP) |
| Τεχνική ένταση | Τρι φάση 380-440V AC (± 15%) |
| Συχνότητα εισόδου | 50/60Hz ((47-63Hz) |
| Διορισμένο ρεύμα εξόδου | 180A |
| Συχνότητα εξόδου | 0.1-400Hz |
| Τρόπος ελέγχου | Ε/Φ, Χωρίς αισθητήρες έλεγχο διανυσμάτων (SVC) |
| Τύπος κινητήρα | Ασύγχρονος κινητήρας, μόνιμος μαγνήτης συγχρονισμένος κινητήρας |
| Βαθμός προστασίας | IP20 |
| Διασύνδεση επικοινωνίας | RS485 ((Modbus), Profinet/Profibus-DP/CANopen ((Διαφορετικό) |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -10°C~+40°C(Χωρίς μείωση της χωρητικότητας) Μέγιστος 50°C (μείωση της χωρητικότητας) |