1.Περίληψη του προϊόντος
Το INVT GD290-022G/030P-4 είναι ένα Inverter Power Drive από την Yingwei Tian, μέρος της σειράς Goodrive290 υψηλής απόδοσης μετατροπών συχνότητας διανυσματικών.Είναι του τύπου G (σταθερή ροπή) με ισχύ 22kW, και του τύπου P (μεταβλητή ροπή) με ισχύ 30kW. Είναι τριφασική καθολική κίνηση 380· 480V,Επικεντρώνεται στην αξιοπιστία σε βαρύ φορτίο + ακριβές έλεγχο ταχύτητας + εξοικονόμηση ενέργειας και μείωση της κατανάλωσηςΕίναι κατάλληλο για ανεμιστήρες, αντλίες και εξοπλισμό σταθερής ροπής.
2. Πλεονεκτήματα του προϊόντος
α. Δυνατή ροπή: Σε λειτουργία SVC, ροπή 0,5 Hz/150%, αναλογία στροφών 1:200, ακρίβεια ταχύτητας ±0,2%, σταθερή υπό έντονη φόρτιση.
Β. Υψηλή αξιοπιστία: ευρύ φάσμα τάσης ±15% (323552V) · πυρήνα πλακέτας με τριεπίπεδο αντιδοντική επικάλυψη· ενσωματωμένο φίλτρο C3 + αντιδραστήρα συνεχούς ρεύματος· IP20, CE/RoHS.
Σημαντική εξοικονόμηση ενέργειας: Αλγόριθμος ECO + κυκλοφορία πολλαπλών αντλιών, εξοικονόμηση ενέργειας 20%~40% για ανεμιστήρες και αντλίες.
πλούσιες λειτουργίες: Standard Modbus RTU, προαιρετικά PROFINET/PROFIBUS/CANopen, ενσωματωμένη μονάδα πέδησης, παρακολούθηση ταχύτητας, επανεκκίνηση μετά από διακοπή τροφοδοσίας.
ε. Συμπίεση και εξοικονόμηση χώρου: εγκατάσταση σε σχήμα βιβλίου, δίπλα δίπλα χωρίς κενά, ο όγκος του κιβωτίου ελέγχου μπορεί να μειωθεί κατά 30%+.
| Σχέδιο | παράμετρος |
|---|---|
| Σχήμα | GD290-022G/030P-4 |
| Δύναμη | 22kW (βαρύ φορτίο G) / 30kW (ελαφρύ φορτίο P) |
| Κατηγοριοποιημένο ρεύμα | G:45A;P:60A |
| Αποδόσεις | 0 - 400Hz, τριφασική 0 - 480V |
| Τεχνική ένταση | Τριφογενής 380·480V (± 15%) |
| Συχνότητα εισόδου | 50/60 Hz ((47 ̇ 63 Hz) |
| Τρόπος ελέγχου | SVC/FVC/V/F |
| Προστασία | IP20 |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -10°C~+40°C |