1.Επισκόπηση προϊόντος
Το INVT GD290-018G/022P-4 είναι ένας μετατροπέας συχνότητας διανυσμάτων γενικής χρήσης υψηλής απόδοσης της σειράς Inventec GD290. Ο τύπος G (σταθερή ροπή) έχει ισχύ 18,5 kW και ο τύπος P (μεταβλητή ροπή) έχει ισχύ 22 kW. Διαθέτει τριφασική είσοδο 380–480 V, με σχέδιο υψηλής πυκνότητας ισχύος σε σχήμα βιβλίου. Απευθύνεται σε βιομηχανικούς δίσκους μεσαίας έως υψηλής ποιότητας, δίνοντας έμφαση στην αξιοπιστία βαρέως τύπου + ακριβή έλεγχο ταχύτητας + υψηλή απόδοση και εξοικονόμηση ενέργειας. Είναι κατάλληλο για σταθερή ροπή και μεταβλητά φορτία ροπής.
2. Πλεονεκτήματα προϊόντος
ένα. Ισχυρός διανυσματικός έλεγχος: Υποστηρίζει τρεις λειτουργίες SVC/FVC/V/F. στην έξοδο 0,5Hz, παρέχει 150% ροπή, με αναλογία στροφών 1:200, ακρίβεια ταχύτητας ±0,2% και εξαιρετική απόδοση σε εκκίνηση με βαρύ φορτίο και σταθερή ταχύτητα χαμηλής ταχύτητας.
σι. Υψηλή αξιοπιστία βιομηχανικού επιπέδου: Η πλακέτα πυρήνα είναι επικαλυμμένη με παχύ αντιδιαβρωτικό στρώμα τριών στρωμάτων, ανθεκτικό στη σκόνη, ανθεκτικό στην υγρασία και στη διάβρωση. ευρύ φάσμα τάσης ±15% (323–552V); ενσωματωμένο φίλτρο C3 + αντιδραστήρα DC, εξαιρετική EMC, χαμηλές αρμονικές. Προστασία IP20, πιστοποίηση CE/RoHS.
ντο. Αποτελεσματική εξοικονόμηση ενέργειας: αλγόριθμος ECO + έξυπνη λειτουργία ύπνου, εξοικονόμηση ενέργειας 20%–40% για ανεμιστήρες και αντλίες. ενσωματωμένη κυκλοφορία πολλαπλών αντλιών για μείωση του κόστους του συστήματος.
ρε. Πλούσιες λειτουργίες και εύκολη επέκταση: Standard Modbus RTU, προαιρετικό PROFINET/PROFIBUS/CANopen. ενσωματωμένη μονάδα πέδησης (≤110kW), παρακολούθηση ταχύτητας, επανεκκίνηση διακοπής ρεύματος.
μι. Συμπαγής και εξοικονόμηση χώρου: Σχεδίαση σε σχήμα βιβλίου, εγκατάσταση δίπλα-δίπλα χωρίς κενά, όγκος ντουλαπιού ελέγχου μειωμένος κατά 30%+.
| Σχέδιο | παράμετρος |
|---|---|
| Μοντέλο | GD290-018G/022P-4 |
| Εξουσία | 18,5 kW (βαρέως τύπου G) / 22 kW (Ελαφρύ φορτίο P) |
| Ονομαστικό ρεύμα | G:38A;P:45A |
| Παραγωγή | 0 - 400Hz, τριφασικό 0 - 480V |
| Τάση εισόδου | Τριφασικό 380–480 V (±15%) |
| Συχνότητα εισόδου | 50/60Hz (47–63Hz) |
| Λειτουργία ελέγχου | SVC/FVC/V/F |
| Προστατεύω | IP20 |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | −10℃~+40℃ |