1. Przegląd produktu
INVT GD290-018G/022P-4 to wysokowydajny uniwersalny wektorowy przemiennik częstotliwości Inventec GD290. Typ G (stały moment obrotowy) ma moc 18,5 kW, a typ P (zmienny moment obrotowy) ma moc 22 kW. Posiada trójfazowe wejście o napięciu 380–480 V i konstrukcję o dużej gęstości mocy w kształcie książki. Jest przeznaczony dla napędów przemysłowych średniej i wysokiej klasy, kładąc nacisk na niezawodność przy dużych obciążeniach + precyzyjną kontrolę prędkości + wysoką wydajność i oszczędność energii. Nadaje się do obciążeń o stałym i zmiennym momencie obrotowym.
2. Zalety produktu
A. Silna kontrola wektorowa: obsługuje trzy tryby SVC/FVC/V/F; przy częstotliwości wyjściowej 0,5 Hz zapewnia moment obrotowy 150%, przełożenie prędkości 1:200, dokładność prędkości ± 0,2% oraz doskonałą wydajność przy rozruchu pod dużym obciążeniem i stabilną prędkość przy niskiej prędkości.
B. Wysoka niezawodność na poziomie przemysłowym: płyta główna pokryta jest grubą, trójwarstwową warstwą antykorozyjną, odporną na kurz, wilgoć i korozję; szeroki zakres napięć ±15% (323–552V); wbudowany filtr C3 + dławik DC, doskonała EMC, niskie harmoniczne; Stopień ochrony IP20, certyfikat CE/RoHS.
C. Efektywna oszczędność energii: algorytm ECO + inteligentny tryb uśpienia, oszczędność energii 20%–40% dla wentylatorów i pomp; wbudowana cyrkulacja z wieloma pompami w celu zmniejszenia kosztów systemu.
D. Bogate funkcje i łatwa rozbudowa: Standard Modbus RTU, opcjonalnie PROFINET/PROFIBUS/CANopen; wbudowana jednostka hamująca (≤110kW), śledzenie prędkości, ponowne uruchomienie po awarii zasilania.
mi. Kompaktowy i oszczędzający miejsce: konstrukcja w kształcie książki, montaż obok siebie bez szczelin, objętość szafy sterowniczej zmniejszona o 30% +.
| Projekt | parametr |
|---|---|
| Model | GD290-018G/022P-4 |
| Moc | 18,5 kW (ciężkie obciążenie G) / 22 kW (lekkie obciążenie P) |
| Prąd znamionowy | G:38A;P:45A |
| Wyjście | 0–400 Hz, trójfazowe 0–480 V |
| Napięcie wejściowe | Trójfazowe 380–480 V (±15%) |
| Częstotliwość wejściowa | 50/60 Hz (47–63 Hz) |
| Tryb sterowania | SVC/FVC/V/F |
| Chronić | IP20 |
| Temperatura otoczenia | −10℃~+40℃ |