1.Ürüne Genel Bakış
INVT GD290-018G/022P-4, Inventec GD290 serisi yüksek performanslı evrensel vektör frekans dönüştürücüsüdür. G tipi (sabit tork) 18,5kW, P tipi (değişken tork) ise 22kW güce sahiptir. Kitap şeklindeki yüksek güç yoğunluğu tasarımıyla 380-480V'luk üç fazlı girişe sahiptir. Ağır işlerde güvenilirlik + hassas hız kontrolü + yüksek verimlilik ve enerji tasarrufuna vurgu yaparak orta ve üst düzey endüstriyel sürücüleri hedef alır. Sabit torklu ve değişken torklu yüklere uygundur.
2. Ürün Avantajları
A. Güçlü vektör kontrolü: SVC/FVC/V/F üç modunu destekler; 0,5Hz çıkışta, 1:200 hız oranıyla %150 tork, ±%0,2 hız doğruluğu ve ağır yükte başlatma ve düşük hızda sabit hızda mükemmel performans sağlar.
B. Endüstriyel düzeyde yüksek güvenilirlik: Çekirdek levha, kalın üç katmanlı korozyon önleyici katmanla kaplanmıştır, toz geçirmez, neme dayanıklı ve korozyona dayanıklıdır; ±%15 (323–552V) geniş voltaj aralığı; dahili C3 filtre + DC reaktörü, mükemmel EMC, düşük harmonikler; IP20 koruması, CE/RoHS sertifikası.
C. Verimli enerji tasarrufu: ECO algoritması + akıllı uyku modu, fanlar ve pompalar için %20–%40 enerji tasarrufu; Sistem maliyetini azaltmak için dahili çoklu pompa sirkülasyonu.
D. Zengin işlevler ve kolay genişletme: Standart Modbus RTU, isteğe bağlı PROFINET/PROFIBUS/CANopen; dahili frenleme ünitesi (≤110kW), hız takibi, elektrik kesintisinde yeniden başlatma.
e. Kompakt ve yerden tasarruf sağlayan: Kitap şeklindeki tasarım, yan yana boşluksuz kurulum, %30'dan fazla azaltılmış kontrol panosu hacmi.
| Proje | parametre |
|---|---|
| Modeli | GD290-018G/022P-4 |
| Güç | 18,5kW (Ağır hizmet G) / 22kW (Hafif yük P) |
| Nominal akım | G:38A;P:45A |
| Çıkış | 0 - 400Hz, üç fazlı 0 - 480V |
| Giriş voltajı | Üç fazlı 380–480V (±%15) |
| Giriş frekansı | 50/60Hz(47–63Hz) |
| Kontrol modu | SVC/FVC/V/F |
| Korumak | IP20 |
| Çevre sıcaklığı | −10°C~+40°C |