1.Επισκόπηση προϊόντος
Ο INVT GD290-015G/018P-4 είναι ένας προηγμένος μετατροπέας γενικής χρήσης από τη σειρά GD290 της Yidweng. Είναι τύπου G (σταθερής ροπής) με ισχύ 15kW και τύπου P (μεταβλητή ροπή) με ισχύ 18,5kW. Διαθέτει τριφασική είσοδο 380–480 V, με συμπαγή σχεδιασμό σαν βιβλίο. Δίνει έμφαση στον διανυσματικό έλεγχο υψηλής απόδοσης, στην υψηλή αξιοπιστία και στην εξοικονόμηση ενέργειας. Είναι κατάλληλο για γενικά σενάρια βιομηχανικής κίνησης όπως ανεμιστήρες, αντλίες, μεταφορείς και αναμικτήρες.
2. Πλεονεκτήματα προϊόντος
ένα. Superior Vector Control: Υποστηρίζει έλεγχο SVC/FVC/V/F. σε λειτουργία SVC, αποδίδει ροπή 150% στα 0,5 Hz, με λόγο ταχύτητας 1:200, ακρίβεια ταχύτητας ±0,2% και ισχυρές δυνατότητες για εκκίνηση με βαρύ φορτίο και σταθερή ταχύτητα χαμηλής ταχύτητας.
σι. Υψηλή αξιοπιστία βιομηχανικής ποιότητας: Η πλακέτα πυρήνα έχει παχύρρευστη επίστρωση τριών αντιστάσεων, ανθεκτική στη σκόνη και τη διάβρωση. ευρύ φάσμα τάσης ±15% (323–552V); ενσωματωμένο φίλτρο C3 και αντιδραστήρας DC, εξαιρετικό EMC. Προστασία IP20, πιστοποίηση CE/RoHS.
ντο. Αποδοτική εξοικονόμηση ενέργειας: Αλγόριθμος εξοικονόμησης ενέργειας ECO + έξυπνη λειτουργία ύπνου, εξοικονόμηση ενέργειας 20%–40% σε σενάρια ανεμιστήρα και αντλίας.
ρε. Πλούσιες λειτουργίες και εύκολη επέκταση: Ενσωματωμένη κυκλοφορία πολλαπλών αντλιών, παρακολούθηση ταχύτητας, επανεκκίνηση με απενεργοποίηση. τυπικό Modbus RTU, προαιρετικό PROFINET/PROFIBUS/CANopen. ενσωματωμένη μονάδα πέδησης, εξοικονομώντας περιφερειακά έξοδα.
μι. Συμπαγής και εξοικονόμηση χώρου: Μεγάλη πυκνότητα ισχύος σε σχήμα βιβλίου, μπορεί να εγκατασταθεί δίπλα-δίπλα χωρίς να αφήνει κενά, ο όγκος του πίνακα ελέγχου μπορεί να μειωθεί κατά 30%+.
| Σχέδιο | παράμετρος |
|---|---|
| Μοντέλο | GD290-015G/018P-4 |
| Εξουσία | 15 kW (βαρέως τύπου G) / 18,5 kW (ελαφρύ φορτίο P) |
| Ονομαστικό ρεύμα | G:32A;P:38A |
| Παραγωγή | 0 - 400Hz, τριφασικό 0 - 480V |
| Τάση εισόδου | Τριφασικό 380–480 V (±15%) |
| Συχνότητα εισόδου | 50/60Hz (47–63Hz) |
| Λειτουργία ελέγχου | SVC/FVC/V/F |
| Προστατεύω | IP20 |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | −10℃~+40℃ |