1.Περίληψη του προϊόντος
Ο INVT GD290-004G/5R5P-4 είναι ένας παγκόσμιος μετατροπέας υψηλής απόδοσης της σειράς Inventec Goodrive290.Διαθέτει ένα συμπαγές σχεδιασμό σαν βιβλίο, είναι συμβατό με ασύγχρονους / μόνιμους μαγνητικούς κινητήρες και τονίζει την υψηλή αξιοπιστία, την ισχυρή ικανότητα κίνησης, την ευκολία ενσωμάτωσης.Είναι κατάλληλο για φορτία σταθερής ροπής και μεταβλητής ροπής.
2. Πλεονεκτήματα του προϊόντος
α. Εξαιρετικός έλεγχος: Το SVC έχει διανυσματικό PG 0,5 Hz με ροπή έως 150%· το FVC έχει ακρίβεια διανυσματικού PG συγκρίσιμη με το servo· η καμπύλη V/F μπορεί να προσαρμοστεί.
Β. Υψηλή αξιοπιστία: ευρύ φάσμα τάσης 380-480V, πλακέτα κυκλωμάτων με τριεπίπεδο αντιδυναμική επικάλυψη, ανεξάρτητος αγωγός εξαερισμού, ενσωματωμένο φίλτρο C3 (κατάλληλο για μεγάλα καλώδια κινητήρα).
γ. Εξοικονόμηση ενέργειας και υψηλή απόδοση: Αλγόριθμος εξοικονόμησης ενέργειας ECO + έξυπνη λειτουργία ύπνου, σημαντική εξοικονόμηση ενέργειας για τους ανεμιστήρες και τις αντλίες.
δ. Εύκολη στη χρήση και επέκταση: ενσωματωμένη μονάδα πέδησης, πολλαπλές κύκλοι αντλίας, βοηθητική παροχή ηλεκτρικής ενέργειας 24V, υποστήριξη επικοινωνίας Profinet/Modbus TCP/CANopen.
ε. Ικανότητα υπερφόρτωσης: 150% ονομαστικό ρεύμα για 60 δευτερόλεπτα, 180% για 10 δευτερόλεπτα, κατάλληλο για φορτία πρόσκρουσης.
| Σχέδιο | παράμετρος |
|---|---|
| Σχήμα | GD290-004G/5R5P-4 |
| Δύναμη | 4kW (βαρύ φορτίο G) / 5,5kW (ελαφρύ φορτίο P) |
| Εισαγωγή | Τριφογενής 380·480V, 50/60Hz (47·63Hz) |
| Αποδόσεις | 0 - 400Hz, τριφασική 0 - 480V |
| Τρόπος ελέγχου | SVC/FVC/V/F |
| Αναλογία ταχύτητας | 1Η Ελλάδα είναι η πρώτη χώρα στην Ευρώπη που έχει υπογράψει συμφωνία με την Ελλάδα. |
| Επικοινωνία | Modbus RTU/TCP,PROFINET,CANopen (προαιρετικό) |
| Προστασία | IP20, CE/RoHS |
| Μέγεθος (Δύση × Υψόμετρο × Βαθμό) | 117×234×193 χιλιοστά |