| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
|---|---|
| Safety Features | Overvoltage, Undervoltage, Overcurrent, Short Circuit Protection |
| Cooling Method | Forced Air Cooling |
| Operating Temperature | -10°C To 50°C |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
|---|---|
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Output Voltage | 0-480V AC |
| Protection Features | Overvoltage, Undervoltage, Overcurrent, Short Circuit, Overheating |
| Display Type | LCD Or LED Display |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
|---|---|
| Weight | Depends On Power Rating, Ranges From 2 Kg To 50 Kg |
| Mounting Type | Wall-mounted Or Panel-mounted |
| Cooling Method | Forced Air Cooling |
| Protection Features | Overvoltage, Undervoltage, Overcurrent, Short Circuit, Overheating |
| Packaging Details | pieces |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8days |
| Payment Terms | T/T |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | ABB |
| Brand | Inovance |
|---|---|
| Model | MD500T 2.2GB |
| Power | 2.2kW |
| Type | General-purpose High-performance Vector Frequency Converter (constant Torque G Type) |
| Output Current | 5.3A |
| Brand | Inovance |
|---|---|
| Model | MD500T3.7GB |
| Power | 3.7kW |
| Voltage | Three-phase 380V (380 - 480V) |
| Type | General-purpose High-performance Vector Frequency Converter (constant Torque G Type) |
| Power Rating | 0.5 KW To 500 KW |
|---|---|
| Manufacturer | Siemens |
| Memorycapacity | Typically 16KB To 1MB |
| Input Points | 36 Points. |
| Userinterface | HMI Touchscreen / Software Interface |
| Output Points | 20 |
|---|---|
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
| Programminglanguage | Ladder Logic, Structured Text |
| Frequency Range | 0-400 Hz |
| Power | 2 |
| Brand | INVT |
|---|---|
| Model | GD20-0R4G-S2 |
| Power | 0.4KW |
| Voltage | Single-phase 220V |
| Type | General-purpose Vector Frequency Converter |
| Rated Input Frequency (Hz) | 50Hz Or 60Hz, With A Permissible Range Of 47~63Hz |
|---|---|
| Rated Output Voltage (V) | Equal To The Input Voltage With An Error Of Less Than 5% |
| Control Mode | V/f Control |
| Maximum Output Frequency | 400Hz |
| Speed Ratio | 1:100 |