| Actual Value | Negotiabled Price |
|---|---|
| Color | Normal |
| Number_of_Outputs | 10 |
| Condition | New Original With Sealed |
| Manufacturer | Siemens |
| Condition | New Original With Sealed |
|---|---|
| Actual Price | Negotiabled |
| CPU_Type | CPU 1214C |
| Mounting_Type | DIN Rail |
| Supply Voltage Type | AC |
| Memory | 50 KB |
|---|---|
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Communication Protocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
| Cooling Method | Forced Air Cooling |
| Output Voltage | 0-480 V AC |
| Efficiency | Up To 98% |
|---|---|
| Outputvoltage | Variable, Up To Input Voltage |
| Dimensions | 90mm X 60mm X 75mm |
| Numberofoutputs | 16 Digital Outputs |
| Acceleration/Deceleration Time | 0.1 To 6000 Seconds |
| Bypass Function | Manual/Automatic Bypass Available |
|---|---|
| Humidityrange | 5% To 95% Non-condensing |
| Displaytype | LCD Or LED Display For Status And Parameter Settings |
| Model | CPM2A-60CDR-A |
| Mpu Points | 12 (8DI + 4DO) |
| Communicationprotocol | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
|---|---|
| Protectionrating | IP20 To IP65 |
| Outputtype | Relay, Transistor, Analog |
| Ethernet Ports | 8 To 24 Ports |
| Weight | Approximately 200-500 Grams |
| Number_of_Inputs | 14 |
|---|---|
| Part Type | Sysmac CPM2A |
| Weight | 0.5 Kg |
| Dimensions | 90 X 100 X 75 Mm |
| Color | Normal |
| Number_of_Outputs | 10 |
|---|---|
| Mounting_Type | DIN Rail |
| Dimensions | 90 X 60 X 75 Mm |
| Input_Voltage | 24 V DC |
| Points | 40 (24DI+16DO) |
| Part Type | Sysmac CPM2A |
|---|---|
| Weight | 0.5 Kg |
| Application | Oil And Gas Factory |
| Actual Price | Negotiabled |
| Output Method | Relay |
| Communicationprotocol | Modbus, Ethernet/IP, Profibus |
|---|---|
| Power Supply | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Controltype | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Mountingtype | DIN Rail / Panel Mount |
| Operatingtemperature | -20°C To 60°C |