| Manufacturer | Siemens |
|---|---|
| Memory | 50 KB |
| Input Points | 28 |
| Output Method | Relay |
| Weight | 0.3 Kg |
| Soft Start Time | 0.1 To 60 Seconds |
|---|---|
| Actual Price | Negotiabled |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Storage Temperature Range | -20°C To 70°C |
| Expansioncapability | Modular Expansion Supported |
| Operating Temperature | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Harmonic Mitigation | Built-in Reactor Or Filter Options |
| Outputfrequencyrange | 0 To 400 Hz Or Higher |
| Frequency Range | 0-400 Hz |
| Communicationprotocol | Modbus, Profibus, Ethernet/IP, OPC UA |
|---|---|
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Output Type | Digital And Analog Outputs |
| Humidityrange | 5% To 95% Non-condensing |
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Compliancestandards | IEC 61131-3, CE, UL |
|---|---|
| Safetystandards | IEC 61508, ISO 13849 |
| Installationtype | Panel Mount / DIN Rail Mount |
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Mountingtype | DIN Rail, Panel Mount |
| Compliancestandards | IEC 61131-3, CE, UL |
|---|---|
| Safetystandards | IEC 61508, ISO 13849 |
| Installationtype | Panel Mount / DIN Rail Mount |
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Mountingtype | DIN Rail, Panel Mount |
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
|---|---|
| Softwarecompatibility | Supports SCADA And HMI Software |
| Applicationindustry | Manufacturing, Process Control, Robotics |
| Power Supply | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Output Typt | Relay |
|---|---|
| Communicationprotocol | Modbus, Ethernet/IP, Profibus |
| Safetystandards | CE, UL, RoHS Compliant |
| Mpu Points | 12 (8DI + 4DO) |
| Protection | I |
| Output Method | Transistor |
|---|---|
| Input Points | 100-2 |
| Power Supply Voltage | 100 – 240VAC. |
| Power_Consumption | 5 W |
| Supply Voltage Type | AC |
| Supply Voltage Type | AC |
|---|---|
| ExpansionCapability | Modular Expansion Supported |
| Points | 40 (24DI+16DO) |
| OperatingTemperature | -20°C To 60°C |
| NumberOfI/OPoints | From 8 To 1024+ |