| Outputtype | Relay, Transistor, Analog Output |
|---|---|
| Operating Voltage | 24 V AC/DC |
| Numberofinputs | 16 Digital Inputs |
| Certifications | CE, UL, RoHS |
| Application | Manufacturing And Process Control |
| Payment Methods | T/T , PAYPAL , Western Union |
|---|---|
| User | Students,Engineers Etc. |
| Output Power | 0.18KW-315KW |
| Port | Guangzhou/Hong Kong |
| Control System | Servo Control |
| Delivery Time | 5-7 days |
|---|---|
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 |
| Brand Name | Rexroth |
| Certification | Brand new original |
| Line Length | 20cm |
|---|---|
| Depth | 105 |
| Voltage | 24V DC |
| Step Angle | 1.8±5% Degree/step |
| Protection Class | IP20 |
| Supply Voltage Type | AC |
|---|---|
| ExpansionCapability | Modular Expansion Supported |
| Points | 40 (24DI+16DO) |
| OperatingTemperature | -20°C To 60°C |
| NumberOfI/OPoints | From 8 To 1024+ |
| Manufacturer | Siemens |
|---|---|
| Memory | 50 KB |
| Input Points | 28 |
| Output Method | Relay |
| Weight | 0.3 Kg |
| Application | Pumps, Fans, Compressors, Conveyors |
|---|---|
| Protectionrating | IP54 / IP55 / IP65 |
| Voltage | 220V, 380V, 440V, 660V |
| Phase | Three-phase |
| Frequency | 50 Hz / 60 Hz |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
|---|---|
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Mountingtype | Foot-mounted, Flange-mounted |
| Output Typt | Relay |
| Numberofoutputchannels | 16 |
| Power | Heavy Load: 3.0kW / Light Load: 4.0kW |
|---|---|
| Input Voltage | Three-phase AC 380V - 480V 50/60Hz |
| Output Frequency | 0–400Hz |
| Control Mode | V/F Control, Sensorless Vector Control |
| Overload Capacity | Heavy Load: 150% For 60s; Light Load: 120% For 60s |
| Output Voltage | 24V DC |
|---|---|
| Safetystandards | CE, UL, RoHS Compliant |
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Installation | Panel Mount / DIN Rail |
| Inputvoltage | 24V DC / 110V AC / 220V AC |