Ι. Σύνοψη του προϊόντος
Το GD270-185-4 είναι ένας μετατροπέας συχνότητας υψηλής ισχύος της σειράς Goodrive270, ειδικά σχεδιασμένος για ανεμιστήρες και αντλίες.Είναι βαθιά βελτιστοποιημένη για το τετραγωνικό φορτίο των ανεμιστήρων / αντλιών, συμβατό με τους συγχρονισμένους κινητήρες ασυγχρόνου και μόνιμου μαγνήτη και διαθέτει ενσωματωμένη λογική ελέγχου ειδικού κλάδου.υψηλή αξιοπιστίαΕίναι κατάλληλο για σενάρια συνεχούς λειτουργίας μεγάλης ισχύος στην αστική ύδρευση και αποχέτευση, HVAC, χημική, μεταλλουργία, ηλεκτρική ενέργεια κλπ.
Πλεονεκτήματα του προϊόντος
Τεχνικές προδιαγραφές
| παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Αριθμός μοντέλου | GD270-110-4 380V/110KW |
| Κατηγορία ισχύος | 185kW ((250HP) |
| Τεχνική ένταση | Τρι φάση 380-440V AC (± 15%) |
| Συχνότητα εισόδου | 50/60Hz ((47-63Hz) |
| Διορισμένο ρεύμα εξόδου | 380A |
| Συχνότητα εξόδου | 0.1-400Hz |
| Τρόπος ελέγχου | Ε/Φ, Χωρίς αισθητήρες έλεγχο διανυσμάτων (SVC) |
| Τύπος κινητήρα | Ασύγχρονος κινητήρας, μόνιμος μαγνήτης συγχρονισμένος κινητήρας |
| Βαθμός προστασίας | IP20 |
| Διασύνδεση επικοινωνίας | RS485 ((Modbus), Profinet/Profibus-DP/CANopen ((Διαφορετικό) |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -10°C~+40°C(Χωρίς μείωση της χωρητικότητας) Μέγιστος 50°C (μείωση της χωρητικότητας) |