1.Περίληψη του προϊόντος
Το GD290-5R5G/7R5P-4 είναι ένας μετατροπέας συχνοτήτων υψηλής απόδοσης της σειράς Inventec Goodrive290, με τριφασικό επίπεδο 380V, με σταθερή ροπή (G) ** 5,5 kW / 7.Δύο ονομαστικές ροπής 5kW (P) **Ασχολείται τόσο με βαριά φορτία όσο και με τύπους φορτίων αντλίας φορτίου και αντλίας νερού και πληροί τις απαιτήσεις ρύθμισης ταχύτητας και εξοικονόμησης ενέργειας πολλών βιομηχανιών.
2. Πλεονεκτήματα του προϊόντος
α. Εξαιρετικές επιδόσεις ελέγχου: Υποστηρίζει τρεις τρόπους SVC/FVC/V/F, με υψηλή ροπή εκκίνησης 0,5 Hz/150%, και σταθερή εκκίνηση με βαρύ φορτίο.
Β. Υψηλή αξιοπιστία: Ενσωματωμένο φίλτρο C3 (συμβατό με καλώδια κινητήρα 50 μέτρων) και αντιδραστήρα συνεχούς ρεύματος.που είναι ικανό να λειτουργεί σε ευρύ φάσμα θερμοκρασιών.
Σημαντική εξοικονόμηση ενέργειας: Αλγόριθμος ECO νέας γενιάς + έξυπνη λειτουργία ύπνου, με αξιοσημείωτη μείωση της κατανάλωσης ενέργειας υπό ελαφρές συνθήκες φόρτωσης / μη φόρτωσης.
δ. Εύκολη στη χρήση και επεκτάσιμη: συμπαγής σχεδιασμός σε μορφή βιβλίου· τυποποιημένη με Modbus-RTU, προαιρετική με PROFINET και άλλες επικοινωνίες· ενσωματωμένη μονάδα πέδησης, πολλαπλή κυκλοφορία αντλίας και άλλες λειτουργίες.
| Σχέδιο | παράμετρος |
|---|---|
| Σχήμα | GD290-5R5G/7R5P-4 |
| Δύναμη | Τύπος G: 5,5kW (σταθερή ροπή), τύπος P: 7,5kW (μεταβλητή ροπή) |
| Εισαγωγή | Τριφογενής 380·480V, 50/60Hz (47·63Hz) |
| Αποδόσεις | 0 - 400Hz, τριφασική 0 - 480V |
| Τρόπος ελέγχου | SVC/FVC/V/F |
| Αναλογία ταχύτητας | ΣΚΠ:1:200 |
| Επικοινωνία | Προαιρετικά: PROFINET, PROFIBUS-DP, CANopen |
| Προστασία | IP20, Αντικροσιτική επικάλυψη πλακών κυκλωμάτων |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -10°C~+40°C |