1.Επισκόπηση προϊόντος
Ο INVT GD290-003G/004P-4 είναι ένας γενικός μετατροπέας υψηλής απόδοσης της σειράς Inventec Goodrive290. Είναι κατάλληλο για βαρύ φορτίο 3kW / ελαφρύ φορτίο 4kW, με τριφασικό τροφοδοτικό 380-480V. Διαθέτει συμπαγή σχεδίαση σαν βιβλίο και είναι συμβατό με κινητήρες ασύγχρονου / μόνιμου μαγνήτη. Δίνει έμφαση στην υψηλή αξιοπιστία, την ισχυρή ικανότητα οδήγησης και την ευκολία ενσωμάτωσης. Χρησιμοποιείται ευρέως σε βιομηχανικά φορτία σταθερής ροπής / μεταβλητής ροπής.
2. Πλεονεκτήματα προϊόντος
ένα. Εξαιρετικός έλεγχος: Χωρίς διάνυσμα PG (SVC), μπορεί να φτάσει το 150% ροπή στα 0,5 Hz. Με το διάνυσμα PG (FVC), η ακρίβεια είναι συγκρίσιμη με τον σερβομηχανισμό. Η καμπύλη V/F μπορεί να προσαρμοστεί.
σι. Υψηλή αξιοπιστία: Ευρύ φάσμα τάσης 380-480V. Πλακέτα κυκλώματος με αντιδιαβρωτική επίστρωση τριών στρωμάτων. Ανεξάρτητος αγωγός εξαερισμού. Ενσωματωμένο φίλτρο C3 (κατάλληλο για μακριά καλώδια κινητήρα).
ντο. Εξοικονόμηση ενέργειας και υψηλή απόδοση: αλγόριθμος εξοικονόμησης ενέργειας ECO + έξυπνη λειτουργία ύπνου, σημαντική εξοικονόμηση ενέργειας για ανεμιστήρες και αντλίες.
ρε. Εύκολο στη χρήση και επέκταση: Ενσωματωμένη μονάδα πέδησης (έως 110 kW). Πολλαπλή κυκλοφορία αντλιών. Βοηθητικό τροφοδοτικό 24V. Profinet/Modbus TCP/CANopen επικοινωνία.
μι. Χωρητικότητα υπερφόρτωσης: 60s σε ονομαστικό ρεύμα 150%, 10s σε ονομαστικό ρεύμα 180%, ικανή να χειριστεί κρουστικά φορτία.
| Σχέδιο | παράμετρος |
|---|---|
| Μοντέλο | GD290-003G/004P-4 |
| Εξουσία | 3kW (βαρέως τύπου G) / 4kW (Ελαφρύ φορτίο P) |
| Εισαγωγή | Τριφασικά 380–480V, 50/60Hz (47–63Hz) |
| Παραγωγή | 0 - 400Hz, τριφασικό 0 - 480V |
| Λειτουργία ελέγχου | SVC/FVC/V/F |
| Αναλογία ταχύτητας | 1:100(SVC)·1:1000(FVC) |
| Ανακοίνωση | Modbus RTU/TCP,PROFINET,CANopen(Προαιρετικό) |
| Προστατεύω | IP20, CE/RoHS |
| Διαστάσεις (Πλάτος × Ύψος × Βάθος) | 117×234×193 χιλιοστά |