1.Επισκόπηση προϊόντος:
Ο μετατροπέας διανυσματικών συχνοτήτων γενικής χρήσης υψηλής απόδοσης της σειράς GD290, με τριφασικό επίπεδο 380V, βαρύ φορτίο 4kW / ελαφρύ φορτίο 5,5 kW, συμπαγής δομή σε σχήμα βιβλίου, διανυσματικό έλεγχο χωρίς αισθητήρες, μεγάλη ροπή χαμηλών συχνοτήτων, γρήγορη δυναμική απόκριση, κατάλληλος για συμβατικούς ανεμιστήρες, αντλίες και βαρύ εξοπλισμό μικρού έως μεσαίου καμπίνας.
2.Πλεονεκτήματα προϊόντος:
ένα. Χαμηλή συχνότητα, υψηλή ροπή: 150% ροπή μπορεί να επιτευχθεί στα 0,5 Hz και η εκκίνηση με βαρύ φορτίο είναι ομαλή.
σι. Ευρεία ευστάθεια τάσης: Προσαρμοσμένη σε μεγάλο εύρος τάσης 380–480 V, σταθερή λειτουργία ακόμη και κάτω από διακυμάνσεις του δικτύου.
ντο. Ανθεκτικότητα τριών αντικειμένων: Πλακέτα κυκλώματος με επίστρωση τριών αντικειμένων, ανθεκτική στη σκόνη, ανθεκτική στην υγρασία και αντοχή σε κραδασμούς, αξιόπιστη σε δύσκολες συνθήκες.
ρε. Σημαντική εξοικονόμηση ενέργειας: Ειδικοί αλγόριθμοι για ανεμιστήρες και αντλίες, υψηλό ποσοστό εξοικονόμησης ενέργειας.
μι. Απλός εντοπισμός σφαλμάτων: Πίνακας υψηλής ευκρίνειας, οι παράμετροι μπορούν να ρυθμιστούν με ένα κλικ και είναι διαθέσιμη η αυτοδιάγνωση σφαλμάτων.
φά. Πλούσια επικοινωνία: Standard Modbus, επεκτάσιμο σε Profinet/DP κ.λπ.
σολ. Ευέλικτη εγκατάσταση: Διπλές επιλογές επιτοίχιας / ράγας, εξοικονομώντας χώρο στο ντουλάπι.
η. Πλήρης προστασία: Υπερένταση / υπέρταση / υπόταση / υπερθέρμανση / έλλειψη φάσης πολλαπλών προστασιών.
3.Τεχνικές Προδιαγραφές(GD290-004G/5R5P-4)
| Παράμετροι | Προσδιορισμός |
|---|---|
| Μοντέλο | GD290-004G/5R5P-4 |
| Εξουσία | Βαρύ φορτίο: 4,0 kW / Ελαφρύ φορτίο: 5,5 kW |
| Τάση εισόδου | Τριφασικό AC 380V - 480V (±15%), 50/60Hz |
| Συχνότητα εξόδου | 0–400 Hz |
| Λειτουργία ελέγχου | V/F, Διάνυσμα χωρίς αισθητήρα (SVC) |
| Ικανότητα υπερφόρτωσης | Βαρύ φορτίο: 150% για τη δεκαετία του '60. Ελαφρύ φορτίο: 120% για 60s |
| Ανακοίνωση | Τυπικό: Modbus RTU. Προαιρετικά: Profinet/DP |
| Προστασία | IP20 |
| Μέθοδος ψύξης | Αναγκαστική ψύξη αέρα |