| Packaging Details | PIECES |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | ABB |
| Packaging Details | pieces |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8days |
| Payment Terms | T/T |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | Danfoss |
| Model | CS710-4T18.5GB 18.5KW |
|---|---|
| Brand | INOVANCE |
| Voltage Level | Three-phase 380V (compatible With 400V Power Grid, Supports 380~480Vac Wide Input Range) |
| Series Positioning | Special-purpose High-performance Inverter For Lifting Rated Output Current: 2.1 A |
| Applicable Motor Power | 0.75 KW (three-phase Asynchronous Motor) Control Method: High-performance Asynchronous Motor Vector Control (open-loop / Closed-loop Selectable) |
| Voltage Class (V) | Three-phase AC 380 V To 480 V |
|---|---|
| Power (kW) | 37 |
| Input Current (A) | 90 |
| Output Current (A) | 75 |
| Dimensions (mm) | 100 (W) X 400 (H) X 305 (D) |
| Delivery Time | 5-7days |
|---|---|
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000PCS |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Schneider |
| Operating Temperature | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Input Voltage | 200-480 V AC |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Starting Torque | 150% At 0.5 Hz |
| Igbt | Infineon,Renesas |
| Point | 14 (8DI+6DO) |
|---|---|
| Output Typt | Relay |
| Inputvoltage | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Processortype | Microprocessor-based |
| Igbt | Infineon,Renesas |
| Part Type | Sysmac CPM2A |
|---|---|
| Output Type | Triple,Multiple |
| Safetystandards | IEC 61508, ISO 13849 |
| Material | Stainless Steel, Plastic, Aluminum |
| Frequency Range | 0-400 Hz |
| Waiting For Your News | AC 1PH 220V ~ 240V AC 3PH 220V ~ 240V AC 3PH 380V ~ 480V |
|---|---|
| Input Frequency | 50Hz Or 60Hz, The Allowable Range Is 47~63Hz, And The Maximum Change Rate Is 20%/s |
| Inverter Power | 0.2kW~22kW |
| Output Frequency | 0~599Hz |
| Control Mode | Spatial Voltage Vector Control Mode (V/F), No PG Vector Control Mode (SVC) |
| Waiting For Your News | AC 1PH 220V ~ 240V AC 3PH 220V ~ 240V AC 3PH 380V ~ 480V |
|---|---|
| Input Frequency | 50Hz Or 60Hz, The Allowable Range Is 47~63Hz, And The Maximum Change Rate Is 20%/s |
| Inverter Power | 0.2kW~22kW |
| Output Frequency | 0~599Hz |
| Control Mode | Spatial Voltage Vector Control Mode (V/F), No PG Vector Control Mode (SVC) |