| Environmentalrating | IP20 To IP65 Depending On Model |
|---|---|
| Ambient Temperature Range | -10°C To 50°C |
| Point | 14 (8DI+6DO) |
| Processortype | Microprocessor-based |
| Communicationprotocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP, CANopen |
| Overload Capacity | 150% For 1 Minute |
|---|---|
| Communicationprotocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP, CANopen |
| Environmentalrating | IP20 To IP65 Depending On Enclosure |
| Color | Normal |
| Power Rating | 0.5 KW To 500 KW |
| Condition | New Original With Sealed |
|---|---|
| Input Points | 36 Points. |
| Frequency Range | 0-400 Hz |
| Communicationprotocol | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
| Communicationinterfaces | RS485, Modbus, Ethernet, Profibus (optional) |
| Outputvoltage | Adjustable, Up To Input Voltage |
|---|---|
| Ambient Temperature Range | -10°C To 50°C |
| Outputfrequency | 0-400 Hz Or Higher |
| Input Voltage | 200-480 V AC |
| Operating Temperature | -10°C To 50°C |
| Inputvoltage | Typically 200-600V AC |
|---|---|
| Torque Control | Available |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Power Rating | 0.5 KW To 500 KW |
| Power Range | 0.5 KW To 500 KW |
| Display Type | LCD Or LED |
|---|---|
| Inputvoltage | Typically 200V To 600V AC |
| Ambient Temperature Range | -10°C To 50°C |
| Manufacturer | Siemens |
| Frequency Range | 0-400 Hz |
| Operating Temperature | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Harmonic Mitigation | Built-in Reactor Or Filter Options |
| Outputfrequencyrange | 0 To 400 Hz Or Higher |
| Frequency Range | 0-400 Hz |
| Braking Method | Dynamic Braking, Regenerative Braking |
|---|---|
| Communicationprotocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP, CANopen |
| Output Method | Transistor |
| Points | 40 (24DI+16DO) |
| Display Type | LCD Or LED |
| Communication Protocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
|---|---|
| Manufacturer | Siemens |
| Frequencyrange | 0 To 400 Hz Or Higher |
| Harmonic Distortion | <5% |
| Display | Optional LCD Or LED Indicators |
| Braking Method | Dynamic Braking, Regenerative Braking |
|---|---|
| Memory | 50 KB |
| Mounting Type | Wall Mount, Panel Mount |
| Cooling Method | Forced Air Cooling |
| Points | 40 (24DI+16DO) |