1.Περίληψη του προϊόντος
Ο INVT GD290-011G/015P-4 είναι ένας παγκόσμιος μετατροπέας υψηλής απόδοσης της σειράς Inventec GD290.Διαθέτει τριστάσια είσοδο 380· 480VΥιοθετεί ένα συμπαγές σχεδιασμό σε σχήμα βιβλίου, στοχεύοντας σε σενάρια καθολικής κίνησης μεσαίου έως υψηλού επιπέδου.Είναι κατάλληλο για εξοπλισμό όπως ανεμιστήρες, αντλίες, μεταφορείς, αναμεικτές κλπ.
2. Πλεονεκτήματα του προϊόντος
α. Έλεγχος διανυσμάτων υψηλής απόδοσης: Υποστηρίζει τον έλεγχο διανυσμάτων SVC χωρίς αισθητήρες, τον έλεγχο διανυσμάτων FVC με βάση αισθητήρες και τον έλεγχο V/F. Στη λειτουργία SVC μπορεί να παράγει 150% υψηλή ροπή εκκίνησης στα 0,5 Hz,με συντελεστή ταχύτητας 1Η ταχύτητα του κινητήρα πρέπει να είναι μικρότερη από την ταχύτητα του κινητήρα.
Β. Υψηλή αξιοπιστία βιομηχανικής κλάσης: Η κύρια πλακέτα κυκλώματος είναι επικαλυμμένη με ένα παχύ τριπλό στρώμα, ανθεκτικό στην σκόνη, τη διάβρωση και την υγρασία.Είναι συμβατό με ευρεία τάση (± 15%) για τα κυμαινόμενα δίκτυα ηλεκτρικής ενέργειας■ Ενσωματωμένο φίλτρο C3 και αντιδραστήρα συνεχούς ρεύματος, με εξαιρετικές επιδόσεις EMC και ισχυρή αρμονική καταστολή· προστασία IP20, πιστοποίηση CE/RoHS.
γ. Αποδοτική εξοικονόμηση ενέργειας: Εφοδιασμένο με αλγόριθμο εξοικονόμησης ενέργειας ECO, που ταιριάζει δυναμικά με το φορτίο. Υποστηρίζει έξυπνη λειτουργία ύπνου, με εξοικονόμηση ενέργειας 20%~40% για σενάρια ανεμιστήρα και αντλίας.
πλούσιες λειτουργίες και εύκολη επέκταση: ενσωματωμένη κυκλοφορία πολλαπλών αντλιών, παρακολούθηση της ταχύτητας και επανεκκίνηση μετά την απενεργοποίηση· τυποποιημένη με Modbus RTU, προαιρετικά PROFINET/PROFIBUS/CANopen·Ενσωματωμένη μονάδα πέδησης (έως 110 kW), εξοικονομώντας περιφερειακά έξοδα.
ε. Συμπίεση και εξοικονόμηση χώρου: σε σχήμα βιβλίου, υψηλή πυκνότητα ισχύος, μπορεί να εγκατασταθεί δίπλα δίπλα χωρίς να αφήνει κενά και ο όγκος του κιβωτίου ελέγχου μπορεί να μειωθεί κατά 30%+.
| Σχέδιο | παράμετρος |
|---|---|
| Σχήμα | GD290-011G/015P-4 |
| Δύναμη | 11kW (βαρύ φορτίο G) / 15kW (ελαφρύ φορτίο P) |
| Εισαγωγή | Τριφογενής 380·480V, 50/60Hz (47·63Hz) |
| Αποδόσεις | 0 - 400Hz, τριφασική 0 - 480V |
| Τρόπος ελέγχου | SVC/FVC/V/F |
| Αναλογία ταχύτητας | 1- Δεν ξέρω. |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -10°C~+40°C |
| Προστασία | IP20, CE/RoHS |
| Ακριβότητα ελέγχου ταχύτητας | ±0,2% (SVC) |