1.Επισκόπηση προϊόντος
Ο INVT GD290-7R5G/011P-4 είναι ένας μετατροπέας από τη σειρά GD290 της YINGWEI-TENG, ένας πολυλειτουργικός γενικός μετατροπέας χαμηλής τάσης. Είναι τύπου G (σταθερή ροπή) με ισχύ 7,5kW, και τύπου P (μεταβλητή ροπή) με ισχύ 11kW. Λειτουργεί σε τριφασικό 380–480V, με συμπαγή δομή σε σχήμα βιβλίου. Έχει σχεδιαστεί για σενάρια γενικής μετάδοσης κίνησης μεσαίου έως υψηλού επιπέδου, δίνοντας έμφαση στον διανυσματικό έλεγχο υψηλής απόδοσης + υψηλή αξιοπιστία + εξοικονόμηση ενέργειας. Είναι κατάλληλο για εξοπλισμό όπως ανεμιστήρες, αντλίες, μεταφορείς και αναμικτήρες.
2. Πλεονεκτήματα προϊόντος
ένα. Εκκίνηση βαρέως φορτίου και σταθερή ταχύτητα: διανυσματικός έλεγχος χωρίς αισθητήρα SVC, έξοδος 0,5 Hz 150% ροπή. αναλογία ταχύτητας 1:200, ακρίβεια ταχύτητας ±0,2%, κατάλληλο για εκκίνηση με βαρύ φορτίο και ομαλή λειτουργία σε χαμηλή ταχύτητα.
σι. Σχεδιασμός βιομηχανικής ποιότητας υψηλής αξιοπιστίας: Πλάκα πυρήνα με παχύρρευστη επίστρωση τριών αντοχών, ανθεκτική στη σκόνη, τη διάβρωση και την υγρασία.
ντο. Σημαντική εξοικονόμηση ενέργειας: αλγόριθμος εξοικονόμησης ενέργειας ECO + έξυπνη λειτουργία ύπνου, εξοικονόμηση ενέργειας 20%–40% σε σενάρια ανεμιστήρα και αντλίας.
ρε. Πλούσιες λειτουργίες και εύκολη επέκταση: Ενσωματωμένη κυκλοφορία πολλαπλών αντλιών, παρακολούθηση ταχύτητας, επανεκκίνηση διακοπής ρεύματος, διαμόρφωση συχνότητας / έλεγχος σταθερού μήκους.
μι. Συμπαγής και εξοικονόμηση χώρου: Σε σχήμα βιβλίου, υψηλής πυκνότητας ισχύος, μπορεί να τοποθετηθεί δίπλα-δίπλα χωρίς να αφήνει κενά, ο όγκος του πίνακα ελέγχου μπορεί να μειωθεί κατά 30%+.
| Σχέδιο | παράμετρος |
|---|---|
| Μοντέλο | GD290-004G/5R5P-4 |
| Εξουσία | 7,5 kW (βαρέως τύπου G) / 11 kW (ελαφρύ φορτίο P) |
| Εισαγωγή | Τριφασικά 380–480V, 50/60Hz (47–63Hz) |
| Παραγωγή | 0 - 400Hz, τριφασικό 0 - 480V |
| Λειτουργία ελέγχου | SVC/FVC/V/F |
| Αναλογία ταχύτητας | 1:100(SVC)·1:1000(FVC) |
| Ανακοίνωση | Modbus RTU/TCP,PROFINET,CANopen(Προαιρετικό) |
| Προστατεύω | IP20, CE/RoHS |
| Διαστάσεις (Πλάτος × Ύψος × Βάθος) | 117×234×193 χιλιοστά |