1.Επισκόπηση του προϊόντος:
Ο τριφασικός μετατροπέας συχνοτήτων βακτηρίου υψηλής απόδοσης GD290 έχει χωρητικότητα βαρέος φορτίου 7,5 kW και χωρητικότητα ελαφρού φορτίου 11 kW.με εξαιρετικές επιδόσεις ελέγχου φορέωνΈχει επαρκή ροπή χαμηλής ταχύτητας και υψηλή λειτουργική σταθερότητα.Είναι κατάλληλο για κεντρικά ηλεκτρικά ντουλάπια ελέγχου για εξοπλισμό σε βιομηχανικές περιοχές και έχει ισχυρή ευελιξία και υψηλή οικονομική απόδοση.
2.Πλεονεκτήματα του προϊόντος:
α. Έκδοση υψηλής ροπής χαμηλής συχνότητας, ομαλή εκκίνηση με βαρύ φορτίο, ισχυρή αντοχή φορτίου
β. Συμβατότητα ευρείας τάσης, σταθερή και συνεχής λειτουργία σε μεταβλητό περιβάλλον δικτύου ηλεκτρικής ενέργειας
γ. Τριπλή προστασία της πλακέτας κυκλωμάτων, αδιάβροχη προς σκόνη, αδιάβροχη προς υγρασία και ανθεκτική στο λάδι, κατάλληλη για περίπλοκες συνθήκες εργαστηρίου
ενσωματωμένη ειδική λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας, σημαντική εξοικονόμηση ενέργειας για εξοπλισμό υγρών κατά τη μακροχρόνια χρήση
ε. Πίνακας χειρισμού μεγάλης οθόνης, διαισθητικές ρυθμίσεις παραμέτρων, σαφείς κωδικοί σφαλμάτων για εύκολη αντιμετώπιση προβλημάτων
στ. Τυποποιημένη επικοινωνία Modbus, συμβατή με συστήματα αυτοματοποιημένου ελέγχου PLC
ζ. Ηλεκτρική προστασία πλήρους κυκλώματος, πολλαπλές προστασίες από υπερφόρτωση, υπερστροφή, απώλεια φάσης και υπερθέρμανση
Η θερμική διάχυση με ψύξη αέρα μεγάλου διαστήματος, υψηλής απόδοσης και λιγότερο επιρρεπής σε υπερθέρμανση κατά την πλήρη φόρτιση και τη μακροχρόνια λειτουργία
3.Τεχνικές προδιαγραφές(GD290-7R5G/011P-4)
| Παράμετροι | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Σχήμα | GD290-7R5G/011P-4 |
| Δύναμη | Βαρύ φορτίο: 7.5 kW / Ελαφρύ φορτίο: 11 kW |
| Τεχνική ένταση | Τριφογενής εναλλασσόμενος 380V - 480V 50/60Hz |
| Συχνότητα εξόδου | 0 ∆ 400 Hz |
| Τρόπος ελέγχου | Ε/Φ, χωρίς αισθητήρα φορέας (SVC) |
| Δυνατότητα υπερφόρτωσης | Βαρύ φορτίο: 150% για 60s; Ελαφρύ φορτίο: 120% για 60s |
| Επικοινωνία | Modbus RTU |
| Προστασία. | IP20 |
| Μέθοδος ψύξης | Υποχρεωτική εξαναγκαστική ψύξη με αέρα για τη διάχυση της θερμότητας |