ΟPNOZ X2.8P (Αρ. παραγγελίας 777301)είναι ένα αυτόνομο ρελέ ασφαλείας από τη διάσημη σειρά PNOZ X της Pilz. Έχει σχεδιαστεί για να παρακολουθεί λειτουργίες ασφαλείας όπως π.χΚουμπιά E-STOP,πύλες ασφαλείας, καιελαφρά εμπόδια. Είναι συμπαγέςΠλάτος 22,5 mmτο καθιστά ιδανικό για εξοικονόμηση χώρου στα ντουλάπια ελέγχου και διαθέτειβιδωτοί ακροδέκτεςγια εύκολη καλωδίωση και συντήρηση.
| Παράμετρος | Προσδιορισμός |
|---|---|
| Αριθμός Παραγγελίας | 777301 |
| Τύπος | PNOZ X2.8P |
| Τάση τροφοδοσίας (UB) | 24 V AC/DC |
| Κατανάλωση ρεύματος | AC: 5,5 VA / DC: 2,5 W |
| Εισροές | Καλωδίωση 1 ή 2 καναλιών (με/χωρίς ανίχνευση διασταυρούμενου κυκλώματος) |
| Έξοδοι ασφαλείας (Δ/Υ) | 3 (3 N/O στιγμιαία) |
| Βοηθητική έξοδος (N/C) | 1 |
| Επικοινωνήστε με την Τρέχουσα βαθμολογία | 6 A (AC1 / DC1) |
| Αξιολόγηση τάσης επαφής | 240 V (AC1) / 24 V (DC1) |
| Κατηγορία χρήσης (AC15) | 230 V / 5 A |
| Τύπος έναρξης | Αυτόματη ή μη αυτόματη επαναφορά |
| Τύπος τερματικού | Βιδωτοί ακροδέκτες (24-12 AWG) |
| Βάση | Ράγα DIN (35 mm) |
| Παράμετρος | Προσδιορισμός |
|---|---|
| Διαστάσεις (Υ x Π x Β) | 94 x 22,5 x 121 χλστ |
| Καθαρό Βάρος | 185 γρ |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -35 έως +55 °C |
| Εκτίμηση υγρασίας | 93 % rh στους 40 °C (χωρίς συμπύκνωση) |
| Προστασία Κατοικιών | IP40 |
| Προστασία Τερματικού | IP20 |
| Κατηγορία υπέρτασης | III / II |
| Πτυχίο Ρύπανσης | 2 |
Η συσκευή συμμορφώνεται με σημαντικά διεθνή πρότυπα, όπως:
Αυτό το ρελέ ασφαλείας χρησιμοποιείται συνήθως σε βιομηχανικά μηχανήματα για: