1.Περίληψη του προϊόντος
Το INVT GD290-2R2G/003P-4 είναι ένας χαμηλής τάσης πολυλειτουργικός καθολικός μετατροπέας συχνοτήτων φορέων της σειράς INVT GD290.με τριστάσιο 380·480VΔιαθέτει ένα συμπαγές σχεδιασμό που μοιάζει με βιβλίο, είναι συμβατό με τα παγκόσμια δίκτυα ηλεκτρικής ενέργειας και απευθύνεται κυρίως σε βιομηχανικές εφαρμογές γενικού σκοπού, εξισορροπώντας υψηλές επιδόσεις και υψηλή αξιοπιστία.ΕΝΤ, Inc.
2. Πλεονεκτήματα του προϊόντος
α. Έλεγχος διανυσματικών με υψηλές επιδόσεις: Έλεγχος διανυσματικών χωρίς αισθητήρες (SVC), έξοδος 0,5 Hz 150% υψηλής ροπής, σταθερή εκκίνηση με βαρύ φορτίο. Υποστηρίζει V/F/ με έλεγχο διανυσματικών PG, ακρίβεια ρύθμισης ταχύτητας ±0,2%.
β. Εξοικονόμηση ενέργειας και αποδοτικότητα: Αλγόριθμος εξοικονόμησης ενέργειας ECO + έξυπνη λειτουργία αναμονής, σημαντική εξοικονόμηση ενέργειας για φορτία μεταβλητής ροπής όπως ανεμιστήρες και αντλίες.
c. Υψηλή αξιοπιστία και αντοχή: Ενσωματωμένο φίλτρο C3 EMC, αντιδραστήρας συνεχούς ρεύματος, πυρήνα με παχιά τριπλή επικάλυψη, ανθεκτική στη σκόνη, στην υγρασία και στη διάβρωση, πιστοποίηση CE/RoHS.
δ. Εύκολη στη χρήση και ενσωμάτωση: σε σχήμα βιβλίου για εξοικονόμηση χώρου, ενσωματωμένη μονάδα πέδησης (έως 110 kW), υποστηρίζει Modbus/PROFINET/CANopen, βοηθητική παροχή ενέργειας 24V, ρυθμιζόμενη σε περίπτωση διακοπής ρεύματος.
Ε. Πλούσιες λειτουργίες: Πολλαπλή κυκλοφορία αντλιών, παρακολούθηση ταχύτητας, επανεκκίνηση μετά από διακοπή ρεύματος, ρυθμίσεις 16 ταχυτήτων, κατάλληλες για παροχή νερού / HVAC / μεταφορά και άλλα σενάρια.
| Σχέδιο | παράμετρος |
|---|---|
| Σχήμα | GD290-2R2G/003P-4 |
| Δύναμη | 2.2kW (βαρύ φορτίο G) / 3kW (ελαφρύ φορτίο P) |
| Εισαγωγή | Τριφογενής 380·480V, 50/60Hz (47·63Hz) |
| Αποδόσεις | 0 ∆ 400 Hz, Τριφασική 0 ∆ ονομαστική τάση |
| Τρόπος ελέγχου | Βέκτορας χωρίς PG (SVC) / Β/Φ / Βέκτορας PG (FVC) |
| Δυνατότητα υπερφόρτωσης | 180% 60s, 200% 10s |
| Επικοινωνία | Modbus RTU/TCP,PROFINET,CANopen (προαιρετικό) |
| Προστασία | Υπερτάση / Υπερτάση / Υπερτάση / Απώλεια φάσης / Υπερθέρμανση / Υπερφόρτωση / Γη σφάλμα |
| Περιβάλλον | Περιοχή θερμοκρασίας: -10°C έως +50°C, τριπλή επικάλυψη κατάλληλη για σκληρές συνθήκες εργασίας |