1.Επισκόπηση προϊόντος:
Ο τριφασικός διανυσματικός μετατροπέας συχνότητας γενικής χρήσης 380V της σειράς GD290 διαθέτει χωρητικότητα βαρέως φορτίου 15 kW και χωρητικότητα ελαφρού φορτίου 18,5 kW. Είναι ένα βιομηχανικό επιτοίχιο μοντέλο υψηλής ισχύος με ισχυρή απόδοση ελέγχου διανυσμάτων, επαρκή ροπή χαμηλών συχνοτήτων, σταθερή και αξιόπιστη λειτουργία. Είναι κατάλληλο για τη ρύθμιση ταχύτητας μεσαίου και μεγάλου βιομηχανικού εξοπλισμού ισχύος. Το ερμάριο εγκαθίσταται σταθερά, λαμβάνοντας υπόψη τη ρύθμιση ταχύτητας εξοικονόμησης ενέργειας τόσο στην οδήγηση βαρέως φορτίου όσο και στη ρύθμιση ταχύτητας με μικρό φορτίο. Έχει εξαιρετικά ισχυρή ευελιξία σε βιομηχανικά σενάρια.
2.Πλεονεκτήματα προϊόντος:
ένα. Ροπή εξαιρετικά χαμηλής συχνότητας, ομαλή εκκίνηση με βαρύ φορτίο, χωρίς κραδασμούς κατά την εκκίνηση μεγάλου φορτίου
σι. Σχεδιασμός ευρείας ανοχής τάσης, σταθερή λειτουργία ακόμα και όταν το εργοστασιακό δίκτυο είναι ασταθές
ντο. Πλακέτα κυκλώματος με επίστρωση τριών δοκιμών, ανθεκτική στη σκόνη, ανθεκτική στην υγρασία και στο λάδι, κατάλληλη για σκληρά περιβάλλοντα παραγωγής
ρε. Αποκλειστικός αλγόριθμος εξοικονόμησης ενέργειας ρευστού εξοπλισμού, σημαντική εξοικονόμηση ενέργειας κατά τη μακροχρόνια λειτουργία ανεμιστήρων και αντλιών
μι. Οπτικός πίνακας λειτουργίας μεγάλης οθόνης, απλή ρύθμιση παραμέτρων, σαφείς και εύκολοι στην εύρεση κωδικών βλάβης
φά. Τυπική επικοινωνία Modbus, απρόσκοπτη σύνδεση με PLC και βιομηχανικά συστήματα ελέγχου για έξυπνο έλεγχο
σολ. Πλήρης διαστάσεις ηλεκτρική προστασία, ολοκληρωμένη προστασία από υπερφόρτωση, υπέρταση, υπόταση, απώλεια φάσης και υπερθέρμανση
η. Σχεδιασμός αεραγωγού αυξημένης απαγωγής θερμότητας, σταθερή απαγωγή θερμότητας κατά τη μακροχρόνια συνεχή λειτουργία πλήρους φορτίου χωρίς υψηλή θερμοκρασία
3.Τεχνικές Προδιαγραφές(GD290-015G/018P-4)
| Παράμετροι | Προσδιορισμός |
|---|---|
| Μοντέλο | GD290-015G/018P-4 |
| Εξουσία | Βαρύ φορτίο: 15kW / Ελαφρύ φορτίο: 18,5kW |
| Τάση εισόδου | Τριφασικό AC 380V - 480V 50/60Hz |
| Συχνότητα εξόδου | 0–400 Hz |
| Λειτουργία ελέγχου | V/F, Διάνυσμα χωρίς αισθητήρα (SVC) |
| Ικανότητα υπερφόρτωσης | Βαρύ φορτίο: 150% για τη δεκαετία του '60. Ελαφρύ φορτίο: 120% για 60s |
| Ανακοίνωση | Modbus RTU |
| Προστασία | IP20 |
| Μέθοδος ψύξης | Υποχρεωτική εξαναγκασμένη ψύξη αέρα για απαγωγή θερμότητας |