1.Επισκόπηση προϊόντος:
Ο τριφασικός διανυσματικός μετατροπέας συχνότητας γενικής χρήσης 380V της σειράς GD290 διαθέτει χωρητικότητα βαρέως φορτίου 11 KW και χωρητικότητα ελαφρού φορτίου 15 KW. Είναι ένα βιομηχανικό πρότυπο επιτοίχιο μοντέλο εξοπλισμένο με τεχνολογία ελέγχου ώριμων διανυσμάτων. Λειτουργεί σταθερά και ανταποκρίνεται γρήγορα, έχει ισχυρή ικανότητα μεταφοράς φορτίων μεγάλης ισχύος, είναι κατάλληλο για τη ρύθμιση ταχύτητας μεσαίου και μεγάλου βιομηχανικού εξοπλισμού ισχύος, είναι εύκολο να εγκατασταθεί σε ηλεκτρικά ντουλάπια ελέγχου και είναι ευρέως εφαρμόσιμο σε γενικά σενάρια βιομηχανικής ρύθμισης ταχύτητας τόσο ελαφρών όσο και βαρέων φορτίων.
2.Πλεονεκτήματα προϊόντος:
ένα. Έξοδος υψηλής ροπής χαμηλής συχνότητας, ομαλή εκκίνηση βαρέος φορτίου, ισχυρή στιγμιαία ικανότητα μεταφοράς φορτίου
σι. Σχεδιασμός εισόδου ευρείας τάσης, χωρίς ανωμαλίες στη λειτουργία υπό διακυμάνσεις τάσης δικτύου
ντο. Πλήρης σχεδίαση κυκλώματος τριών αντικειμένων, ανθεκτικό στη σκόνη, ανθεκτικό στην υγρασία, ανθεκτικό στους κραδασμούς, μεγαλύτερη διάρκεια ζωής
ρε. Η λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας με ενσωματωμένο ανεμιστήρα και αντλία νερού, μειώνει αποτελεσματικά την κατανάλωση ενέργειας κατά τη μακροχρόνια λειτουργία
μι. Πίνακας οθόνης LCD υψηλής ευκρίνειας, απλή ρύθμιση παραμέτρων, γρήγορη αναγνώριση σφαλμάτων
φά. Τυπικό πρωτόκολλο επικοινωνίας Modbus, μπορεί να συνδεθεί με PLC για αυτόματη σύνδεση
σολ. Πλήρεις πολλαπλούς μηχανισμούς προστασίας, υπερένταση, υπερφόρτωση, υπόταση, προστασία υπερθέρμανσης σε όλες τις πτυχές
η. Ανεξάρτητη ψύξη αεραγωγού υψηλής ισχύος, αποτελεσματική απαγωγή θερμότητας κατά τη συνεχή λειτουργία πλήρους φορτίου
3.Τεχνικές Προδιαγραφές(GD290-011G/015P-4)
| Παράμετροι | Προσδιορισμός |
|---|---|
| Μοντέλο | GD290-011G/015P-4 |
| Εξουσία | Βαρύ φορτίο: 11kW / Ελαφρύ φορτίο: 15kW |
| Τάση εισόδου | Τριφασικό AC 380V - 480V 50/60Hz |
| Συχνότητα εξόδου | 0–400 Hz |
| Λειτουργία ελέγχου | V/F, Διάνυσμα χωρίς αισθητήρα (SVC) |
| Ικανότητα υπερφόρτωσης | Βαρύ φορτίο: 150% για τη δεκαετία του '60. Ελαφρύ φορτίο: 120% για 60s |
| Ανακοίνωση | Modbus RTU |
| Προστασία | IP20 |
| Μέθοδος ψύξης | Υποχρεωτική εξαναγκασμένη ψύξη αέρα για απαγωγή θερμότητας |