1.Επισκόπηση προϊόντος:
Ο τριφασικός διανυσματικός μετατροπέας συχνότητας γενικής χρήσης 380V της σειράς GD290 έχει χωρητικότητα βαρέως φορτίου 5,5 kW και χωρητικότητα ελαφρού φορτίου 7,5 kW. Διαθέτει ένα κλασικό συμπαγές σώμα σε σχήμα σχολικού βιβλίου, εξοπλισμένο με τεχνολογία ώριμου διανυσματικού ελέγχου. Λειτουργεί ομαλά με γρήγορη απόκριση, είναι κατάλληλο για ρύθμιση ταχύτητας βιομηχανικών κινητήρων υψηλής ισχύος, είναι εύκολο στην εγκατάσταση και έχει ισχυρή σταθερότητα. Είναι ένα βασικό προϊόν ρύθμισης ταχύτητας για εξοπλισμό γενικού αυτοματισμού.
2.Πλεονεκτήματα προϊόντος:
ένα. Έξοδος υψηλής ροπής χαμηλής συχνότητας, χωρίς καθυστέρηση κατά την εκκίνηση με βαρύ φορτίο, ισχυρή προσαρμοστικότητα φορτίου
σι. Ευρεία λειτουργία τάσης, σταθερή απόδοση ακόμη και κάτω από διακυμάνσεις τάσης δικτύου
ντο. Ολόκληρο μηχάνημα με πλακέτα κυκλώματος τριών αποστάσεων, ανθεκτικό στη σκόνη, ανθεκτικό στην υγρασία, ανθεκτικό στο λάδι, ανθεκτικό σε βιομηχανικές συνθήκες
ρε. Ενσωματωμένη λειτουργία ρύθμισης ταχύτητας εξοικονόμησης ενέργειας, αποτελεσματική εξοικονόμηση ενέργειας για μακροχρόνια χρήση ανεμιστήρων και αντλιών
μι. Απλός και κατανοητός πίνακας λειτουργίας, απλή ρύθμιση παραμέτρων, γρήγορη διάγνωση σφαλμάτων
φά. Τυπική βιομηχανική διεπαφή επικοινωνίας, εύκολη σύνδεση με ολόκληρο το αυτοματοποιημένο σύστημα ελέγχου
σολ. Πολλαπλές λειτουργίες ηλεκτρικής προστασίας, ολοκληρωμένη προστασία από υπερφόρτωση, υπέρταση, υπόταση και υπερθέρμανση
η. Εξαιρετική απόδοση απαγωγής θερμότητας, μακροχρόνια συνεχής λειτουργία πλήρους φορτίου δεν είναι εύκολο να καεί
3.Τεχνικές Προδιαγραφές(GD290-5R5G/7R5P-4)
| Παράμετροι | Προσδιορισμός |
|---|---|
| Μοντέλο | GD290-5R5G/7R5P-4 |
| Εξουσία | Βαρύ φορτίο: 5,5 kW / Ελαφρύ φορτίο: 7,5 kW |
| Τάση εισόδου | Τριφασικό AC 380V - 480V (±15%), 50/60Hz |
| Συχνότητα εξόδου | 0–400 Hz |
| Λειτουργία ελέγχου | V/F, Διάνυσμα χωρίς αισθητήρα (SVC) |
| Ικανότητα υπερφόρτωσης | Βαρύ φορτίο: 150% για τη δεκαετία του '60. Ελαφρύ φορτίο: 120% για 60s |
| Ανακοίνωση | Modbus RTU |
| Προστασία | IP20 |
| Μέθοδος ψύξης | Υποχρεωτική εξαναγκασμένη ψύξη αέρα για απαγωγή θερμότητας |