| Ambient Temperature Range | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Communication Protocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
| Output Voltage | 0-480 V AC |
| Cooling Method | Forced Air Cooling |
| Display Type | LCD Or LED |
| Acceleration/Deceleration Time | 0.1 To 6000 Seconds |
|---|---|
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Mounting Type | Wall-mounted Or Panel-mounted |
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
| Cooling Method | Forced Air Cooling |
| Display Type | LCD Or LED Display |
|---|---|
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Power Rating | 0.5 KW To 500 KW |
| Harmonic Mitigation | Built-in DC Choke Or External Filters |
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
| Input Voltage | 200-480 V AC |
|---|---|
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Acceleration/Deceleration Time | 0.1 To 6000 Seconds |
| Cooling Method | Forced Air Cooling |
| Overload Capacity | 150% Rated Current For 1 Minute |
| Rated Power | 55kW(75HP |
|---|---|
| Input Voltage | Three-phase 380-440V AC (±15%) |
| Input Frequency | 63Hz(47‑50/60Hz) |
| Rated Output Current | 115A |
| Output Frequency | 0.1‑400Hz |
| Power | 4kW (Heavy-duty G) / 5.5kW (Light-load P) |
|---|---|
| Input | Three-phase 380–480V, 50/60Hz (47–63Hz) |
| Output | 0 - 400Hz, Three-phase 0 - 480V |
| Control Mode | SVC/FVC/V/F |
| Overload Capacity | 1:100(SVC);1:1000(FVC) |
| Power | 4kW (Heavy-duty G) / 5.5kW (Light-load P) |
|---|---|
| Input | Three-phase 380–480V, 50/60Hz (47–63Hz) |
| Output | 0 - 400Hz, Three-phase 0 - 480V |
| Control Mode | SVC/FVC/V/F |
| Overload Capacity | 1:100(SVC);1:1000(FVC) |
| Rated Power | 200kW(268HP) |
|---|---|
| Input Voltage | Three-phase 380-440V AC (±15%) |
| Input Frequency | 50/60Hz(47‑63Hz) |
| Rated Output Current | 370A |
| Output Frequency | 0.1‑400Hz |
| Ambient Temperature Range | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Communication Protocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
| Output Voltage | 0-480 V AC |
| Cooling Method | Forced Air Cooling |
| Display Type | LCD Or LED |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
|---|---|
| Display Type | LCD Or LED |
| Acceleration/Deceleration Time | 0.1 To 6000 Seconds |
| Overload Capacity | 150% For 1 Minute |
| Output Frequency | 0-400 Hz |