| Input Points | 36DI |
|---|---|
| Part No | SU-6 |
| Display | Optional LCD Or LED Indicators |
| MountingType | DIN Rail Or Panel Mount |
| Model | CPM2A-60CDR-A |
| Packaging Details | PIECES |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | ABB |
| Packaging Details | pieces |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8days |
| Payment Terms | T/T |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | ABB |
| Part No | PT5501A |
|---|---|
| Output Method | Transistor |
| Operating_Temperature_Range | -20°C To 60°C |
| Total Points | 60 Points. |
| Weight | 0.3 Kg |
| Starting Torque | 150% At 0.5 Hz |
|---|---|
| Input Voltage | 200-480 V AC |
| Overload Capacity | 150% For 1 Minute |
| Dimensions | Varies By Model |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Starting Torque | 150% At 0.5 Hz |
|---|---|
| Input Voltage | 200-480 V AC |
| Overload Capacity | 150% For 1 Minute |
| Dimensions | Varies By Model |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Expandability | Modular With Expansion Modules |
|---|---|
| Mounting Type | Wall-mounted Or Panel-mounted |
| Function | Control The Speed And Torque Of Electric Motors By Varying Motor Input Frequency And Voltage |
| Harmonic Mitigation | Built-in DC Choke Or External Filter |
| Displaytype | LCD Or LED Display For Status And Parameter Settings |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
|---|---|
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
| Soft Start Time | 0.1 To 60 Seconds |
| Userinterface | HMI Touchscreen / Software Interface |
| Connectivity | Wi-Fi, Ethernet, Serial |
| Ambient Temperature Range | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Communication Protocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
| Output Voltage | 0-480 V AC |
| Cooling Method | Forced Air Cooling |
| Display Type | LCD Or LED |
| Ambient Temperature Range | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Communication Protocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
| Output Voltage | 0-480 V AC |
| Cooling Method | Forced Air Cooling |
| Display Type | LCD Or LED |