| Parameter | Specification |
|---|---|
| Input Voltage (Single Phase) | 220-240 VAC, 50/60 Hz, 5.1A |
| Input Voltage (3-Phase) | 200-240 VAC, 50/60 Hz, 3.2A |
| Rated Output Current | 3.2A at 240 VAC |
| Output Voltage | 240 VAC |
| Dimensions (L×W×H) | 172 × 95 × 150 mm (6.62" × 3.74" × 5.9") |
| Weight | Approx. 1.0-2.0 kg (2.2-4.4 lbs) |
| Country of Origin | Japan |
| Alarm Range | Description |
|---|---|
| 360-369 | Pulse coder (encoder) alarms |
| 430-448 | Servo amplifier alarms (overheat, overcurrent, overvoltage, fan failure, etc.) |
| 460, 5134-5198 | FSSB communication alarms (fiber optic disconnection, configuration errors) |