Η μονάδα αυτή είναι η PSM-26i, μια κύρια πηγή ρεύματος χωρίς επαφή που χρησιμεύει ως εμπρόσθιο άκρο για τα αρθρωτά συστήματα κίνησης της FANUC.Μετατρέπει την εισερχόμενη ισχύ εναλλασσόμενου ρεύματος από το κύριο δίκτυο σε υψηλής τάσης συνεχές ρεύμα που απαιτείται για να λειτουργούν συνδεδεμένα ενισχυτές servo και spindle, εξασφαλίζοντας σταθερή και αποτελεσματική κατανομή ενέργειας σε όλο το σύστημα CNC.
| Προδιαγραφές | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Τύπος προϊόντος | Μονάδα τροφοδοσίας (PSM) |
| Τεχνολογία | 200-240 VAC (3 φάσεις) |
| ρεύμα εισόδου | 106 A (σε 200V) |
| Συχνότητα εισόδου | 50/60 Hz |
| Η τάση εξόδου (DC Link) | 283-339 VDC |
| Κατηγορία ισχύος εξόδου | 290,8 kW |
| Διορισμένο ρεύμα εξόδου | 26 A (συνεχής) / 31 A (μέγιστη) |
| Αποτελεσματικότητα | 92% |
| Παράγοντας ισχύος | > 0,98 (PFC) |
| Μέγεθος (W x H x D) | 190 x 290 x 170 mm (7,5 x 11,4 x 6,7 ίντσες) |
| Βάρος | Περίπου 10,7 κιλά. |