Ι. Σύνοψη του προϊόντος
Ο GD270-220-4 είναι ένας μετατροπέας υψηλής ισχύος που έχει σχεδιαστεί ειδικά για ανεμιστήρες και αντλίες της σειράς Goodrive270 από την Inveyent.Είναι βαθιά βελτιστοποιημένη για το τετραγωνικό φορτίο των ανεμιστήρων / αντλιών, είναι συμβατό με τους συγχρονισμένους κινητήρες ασύγχρονων και μόνιμων μαγνητών και διαθέτει ενσωματωμένη λογική ελέγχου ειδικά για τον κλάδο.υψηλή αξιοπιστίαΕίναι κατάλληλο για σενάρια συνεχούς λειτουργίας μεγάλης ισχύος στην αστική παροχή νερού, HVAC, χημική, μεταλλουργία, ενέργεια και άλλους τομείς.
Πλεονεκτήματα του προϊόντος
Τεχνικές προδιαγραφές
| παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Αριθμός μοντέλου | GD270-220-4 380V/220KW |
| Κατηγορία ισχύος | 220kW ((295HP) |
| Τεχνική ένταση | Τρι φάση 380-440V AC (± 15%) |
| Συχνότητα εισόδου | 50/60Hz ((47-63Hz) |
| Διορισμένο ρεύμα εξόδου | 420A |
| Συχνότητα εξόδου | 0.1-400Hz |
| Τρόπος ελέγχου | Ε/Φ, Χωρίς αισθητήρες έλεγχο διανυσμάτων (SVC) |
| Τύπος κινητήρα | Ασύγχρονος κινητήρας, μόνιμος μαγνήτης συγχρονισμένος κινητήρας |
| Βαθμός προστασίας | IP00 (προαιρετικά IP20) |
| Διασύνδεση επικοινωνίας | RS485 ((Modbus), Profinet/Profibus-DP/CANopen ((Διαφορετικό) |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -10°C~+40°C(Χωρίς μείωση της χωρητικότητας) Μέγιστος 50°C (μείωση της χωρητικότητας) |