1.Επισκόπηση του προϊόντος:
Η σειρά GD290 είναι μια νέα γενιά υψηλής απόδοσης καθολικού μετατροπέα συχνότητας από την InverterTech.και έλεγχο FVC (βάσει αισθητήρων), είναι συμβατό με κινητήρες που κυμαίνονται από 0,75kW έως 500kW και έχει ευρύ φάσμα έντασης εισόδου από 380~480V. Τονίζει την υψηλή ακρίβεια, την υψηλή αξιοπιστία και την υψηλή οικονομική απόδοση,και είναι κατάλληλο για τα περισσότερα σενάρια βιομηχανικού ελέγχου ταχύτητας.
2.Πλεονεκτήματα του προϊόντος:
α. Ισχυρή ροπή: υψηλή ροπή χαμηλής συχνότητας, ομαλή εκκίνηση, εύκολη οδήγηση βαρέων εξοπλισμού, χωρίς αντίκτυπο κατά την εκκίνηση-αποστολή
β. Πολλαπλά μέτρα προστασίας και αντοχή: Τρίπλευρη πλακέτα κυκλωμάτων, ανθεκτική στη σκόνη, στην υγρασία και στα σοκ, κατάλληλη για περίπλοκες συνθήκες εργαστηρίου
γ. Ευφυής λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας: Ειδική λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας για ανεμιστήρες και αντλίες, μειώνει σημαντικά την κατανάλωση ενέργειας του εξοπλισμού
d. Εύκολη και αποτελεσματική λειτουργία: ψηφιακό πάνελ υψηλής ευκρίνειας, οι παραμέτροι μπορούν να ρυθμιστούν με ένα κλικ, τα σφάλματα μπορούν να ανιχνευθούν αυτόματα
e. Ισχυρή συμβατότητα: Η τυποποιημένη επικοινωνιακή διεπαφή είναι 标配, μπορεί να συνδεθεί με συστήματα ελέγχου αυτοματισμού
στ. Ευέλικτη εγκατάσταση: υποστηρίζει τις μεθόδους εγκατάστασης με τοίχο και σιδηροτροχιά, εξοικονομώντας χώρο στο ντουλάπι ελέγχου
ζ. Σταθεροποίηση τάσης και συχνότητας: προσαρμογή ευρέος εύρους τάσης, σταθερή λειτουργία σε περιβάλλον διακυμάνσεων του δικτύου
3.Τεχνικές προδιαγραφές(GD290-2R2G/003P-4)
| Παράμετροι | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Σχήμα | GD290-2R2G/003P-4 |
| Δύναμη | Βαρύ φορτίο: 2,2 kW / ελαφρύ φορτίο: 3,0 kW |
| Τεχνική ένταση | Τριφογενής εναλλασσόμενος 380V - 480V 50/60Hz |
| Συχνότητα εξόδου | 0 ∆ 400 Hz |
| Τρόπος ελέγχου | Ελέγχος V/F, έλεγχος φορέα χωρίς αισθητήρα |
| Δυνατότητα υπερφόρτωσης | Βαρύ φορτίο: 150% για 60s; Ελαφρύ φορτίο: 120% για 60s |
| Επικοινωνία | Πρότυπο εξοπλισμένο με επικοινωνία Modbus και μπορεί να επεκταθεί με διάφορες βιομηχανικές επικοινωνίες. |
| Προστασία. | Πίνακας κυκλωμάτων IP20, τριπλής προστασίας |
| Μέθοδος ψύξης | Ψύξη με αέρα για διάχυση θερμότητας |