1.Επισκόπηση του προϊόντος:
Η σειρά GD290 είναι μια νέα γενιά υψηλής απόδοσης καθολικού μετατροπέα συχνότητας από την InverterTech.και έλεγχο FVC (βάσει αισθητήρων), είναι συμβατό με κινητήρες που κυμαίνονται από 0,75kW έως 500kW και έχει ευρύ φάσμα έντασης εισόδου από 380~480V. Τονίζει την υψηλή ακρίβεια, την υψηλή αξιοπιστία και την υψηλή οικονομική απόδοση,και είναι κατάλληλο για τα περισσότερα σενάρια βιομηχανικού ελέγχου ταχύτητας.
2.Πλεονεκτήματα του προϊόντος:
α. Εξαιρετικός έλεγχος: έξοδος 0,5 Hz με ροπή υπερφόρτωσης 150%, ισχυρή σε χαμηλές ταχύτητες και γρήγορη ανταπόκριση. Υποστηρίζει τον έλεγχο κλειστού βρόχου του κωδικοποιητή, με ακρίβεια συγκρίσιμη με του servo.
β. Σταθερό και ανθεκτικό: ενσωματωμένο φίλτρο C3 + αντιδραστήρα συνεχούς ρεύματος· πάχυνση τριών τροχικών πλακών, αδιάβροχη προς σκόνη, υγρασία και διάβρωση· πιστοποίηση CE/RoHS.
Σημαντική εξοικονόμηση ενέργειας: Αλγόριθμος ECO + έξυπνη λειτουργία αναμονής, τυπική εξοικονόμηση ενέργειας 20%~40% για ανεμιστήρες και αντλίες.
Δ. Εύκολη στη χρήση και ευέλικτη: πλήκτρο LCD, 24V ασφαλείας, ενσωματωμένη μονάδα πέδησης (έως 110 kW), υποστηρίζει επικοινωνία Profinet/Modbus/CANopen.
ε. Μικρό μέγεθος και υψηλή ισχύς: σε σχήμα βιβλίου για εξοικονόμηση χώρου, υποστηρίζει τοποθέτηση σε τοίχο / σιδηροδρομικό σταθμό και είναι κατάλληλο για συμπαγή διάταξη καμπινέτας.
3.Τεχνικές προδιαγραφές(GD290-0R7G/1R5P-4)
| Παράμετροι | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Σχήμα | Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ, Δελτίο ΕΚΑΧ |
| Δύναμη | Βαρύ φορτίο: 0,75 kW / Ελαφρύ φορτίο: 1,5 kW |
| Τεχνική ένταση | 380·480V εναλλασσόμενη, τριστάσης |
| Συχνότητα εξόδου | 0 ∆ 400 Hz |
| Τρόπος ελέγχου | Ε/Φ,SVC,FVC |
| Δυνατότητα υπερφόρτωσης | Βαρύ φορτίο: 150% για 60s; Ελαφρύ φορτίο: 120% για 60s |
| Επικοινωνία | Modbus RTU, προαιρετικό Profinet/DP/CANopen |
| Προστασία. | Πίνακας κυκλωμάτων IP20, τριπλής προστασίας |
| Εγκατάσταση | Εγκατασκευή τοίχου / σιδηροδρομική |