| Δυνατότητα ενσωμάτωσης | Συμβατό με συστήματα MES, ERP |
|---|---|
| Τύπος εξόδου | Ψηφιακές και αναλογικές εξόδους |
| Συμμόρφωση με τα πρότυπα ασφαλείας | IEC 61508, ISO 13849 |
| Τύπος | Σύστημα αυτοματισμού |
| Επεκτασιμότητα | Υποστηρίζεται η αρθρωτή επέκταση |
| Εύρος τάσης εισόδου | 100-240V AC |
|---|---|
| Βιομηχανία | ΕΠΙΤΡΟΠΗ |
| Γλώσσα προγραμματισμού | Λογική σκάλας, διάγραμμα μπλοκ συναρτήσεων |
| Δυνατότητα ενσωμάτωσης | Συμβατό με συστήματα MES, ERP |
| Μοντέλο | S7-1200 |
| Αριθμός καναλιών εξόδου | 16 |
|---|---|
| Τάση εισόδου | 24V DC |
| Ολοκλήρωση | SCADA, MES Systems |
| Τύπος ελέγχου | Προγραμματίσημος ελεγκτής λογικής (PLC) |
| Γλώσσα προγραμματισμού | Λογική σκάλας, διάγραμμα μπλοκ συναρτήσεων |
| Τάση εισόδου | 24V DC |
|---|---|
| Τάση εξόδου | 24V DC |
| Τύπος τοποθέτησης | DIN σιδηρόδρομος / τοποθέτηση πάνελ |
| κατηγορία | Αυτοματοποίηση |
| softwareCompatibility | Υποστηρίζει λογισμικό SCADA και HMI |
| Τάση εισόδου | 24V DC |
|---|---|
| Τάση εξόδου | 24V DC |
| Τύπος τοποθέτησης | DIN σιδηρόδρομος / τοποθέτηση πάνελ |
| κατηγορία | Αυτοματοποίηση |
| softwareCompatibility | Υποστηρίζει λογισμικό SCADA και HMI |
| Μνήμη | 1 |
|---|---|
| Βιομηχανία εφαρμογών | Κατασκευή, Έλεγχος Διαδικασιών, Ρομποτική |
| Αριθμός καναλιών εξόδου | 16 |
| βάρος | 500 γραμμάρια |
| Λειτουργία | Αυτοματοποιεί τις βιομηχανικές διαδικασίες |
| Υποστήριξη συντήρησης | Απομακρυσμένη διάγνωση και παρακολούθηση της υγείας του συστήματος |
|---|---|
| Αρχιτεκτονική | Κατανεμημένο, αρθρωτό |
| Διασύνδεση χρήστη | Γραφική διεπαφή ανθρώπου-μηχανής (HMI) |
| Δυνατότητα ενσωμάτωσης | Ενσωματώνεται με SCADA, PLC και άλλα συστήματα αυτοματισμού |
| Πρωτόκολλο επικοινωνίας | Υποστηρίζει πολλαπλά πρωτόκολλα (π.χ. Ethernet/IP, Modbus, Profibus) |
| Τύπος τάσης ανεφοδιασμού | AC |
|---|---|
| Χαρακτηριστικά ασφαλείας | Υποστηρίζει I/O και λειτουργίες με ονομαστική ασφάλεια |
| Χρώμα | Κανονικός |
| Γλώσσα προγραμματισμού | Λογική κλίμακας, μπλοκ συναρτήσεων, δομημένο κείμενο |
| Πραγματική τιμή | Διαπραγματευμένος |
| Εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας | -20°C έως 60°C |
|---|---|
| Επιλογές συνδεσιμότητας | Ethernet, RS-485, Ασύρματο |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -20°C έως 60°C |
| κατηγορία | Εξοπλισμός αυτοματισμού |
| Τάση εισόδου | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Τάση τροφοδοσίας | 100 – 240VAC. |
|---|---|
| Διασύνδεση χρήστη | Οθόνη αφής HMI / Διεπαφή λογισμικού |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -20°C έως 60°C |
| Σημεία Εξόδου | 16DO |
| Τύπος εξόδου | Ψηφιακές και αναλογικές εξόδους |