| Inputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Outputvoltage | 24V DC |
| Mounting Type | DIN Rail / Panel Mount |
| Category | Automation |
| Softwarecompatibility | Supports SCADA And HMI Software |
| Power | Heavy Load: 5.5kW / Light Load: 7.5kW |
|---|---|
| Input Voltage | Three-phase AC 380V - 480V (±15%), 50/60Hz |
| Output Frequency | 0–400Hz |
| Control Mode | V/F, Sensorless Vector (SVC) Overload Capacity |
| Overload Capacity | Heavy Load: 150% For 60s; Light Load: 120% For 60s |
| Input Points | 36DI |
|---|---|
| Part No | SU-6 |
| Display | Optional LCD Or LED Indicators |
| MountingType | DIN Rail Or Panel Mount |
| Model | CPM2A-60CDR-A |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
|---|---|
| Mountingtype | DIN Rail / Panel Mount |
| Safetystandards | IEC 61508, ISO 13849 |
| Outputtype | Digital And Analog Outputs |
| Programminglanguage | Ladder Logic, Function Block, Structured Text |
| Inputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Outputvoltage | 24V DC |
| Mounting Type | DIN Rail / Panel Mount |
| Category | Automation |
| Softwarecompatibility | Supports SCADA And HMI Software |
| Output Typt | Relay |
|---|---|
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Communication Protocol | Modbus, Ethernet/IP, Profibus |
| Warranty | 1 To 3 Years |
| Outputtype | Digital And Analog Outputs |
| Comprehensive Accuracy | ±0.5%FS |
|---|---|
| Maximum Speed | 8000 Rpm |
| Rated Speed | 3000 RPM |
| Gear Type | All Metal Gear |
| Power | 50W-5.0KW |
| Ratedcurrent | 10A |
|---|---|
| Manufacturer | Siemens |
| Material | Industrial Grade Plastic And Metal |
| Feedbacktype | Encoder, Resolver |
| Outputcurrent | 0.5A - 50A |
| Compliancestandards | IEC 61131-3, CE, UL |
|---|---|
| Powerconsumption | Varies By Model, Typically 5W To 50W |
| Operating Temperature | -20°C To 60°C |
| Inputvoltage | 24V DC |
| Programminglanguage | Ladder Logic, Function Block Diagram, Structured Text |
| Rated Power | 90kW(120HP) |
|---|---|
| Input Voltage | Three-phase 380-440V AC (±15%) |
| Input Frequency | 50/60Hz(47‑63Hz) |
| Rated Output Current | 180A |
| Output Frequency | 0.1‑400Hz |