| Types Of | Medium Inertia |
|---|---|
| Cable Length | 25cm |
| Color | White |
| Torque | 0.64 Nm |
| Excitation Method | Permanent Magnet Type |
| Power Rating | 2000W |
|---|---|
| Controlmode | Position/Speed/Torque |
| Adjustable Speed Range | 1:1000 (V/C) |
| Certifications | CE, RoHS |
| Ac Voltage | 208-230 / 240 V,220/380V,60V,AC220V |
| Application | Used In HVAC, Pumps, Conveyors, Fans, And Industrial Automation |
|---|---|
| Coolingmethod | Air-cooled Or Liquid-cooled |
| Productname | Variable Frequency Drive (VFD) |
| Protectionfeatures | Overvoltage, Undervoltage, Overcurrent, Short Circuit, Thermal Overload |
| Function | Control Motor Speed And Torque By Varying Motor Input Frequency And Voltage |
| Function | Automates Industrial Processes |
|---|---|
| Communication Protocol | Modbus, Ethernet/IP, Profibus |
| Material | Industrial-grade Plastic And Metal |
| Actual Price | Based On Offer |
| Userinterface | HMI Touchscreen / Remote Monitoring |
| Ambient Temperature Range | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Communication Protocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
| Output Voltage | 0-480 V AC |
| Cooling Method | Forced Air Cooling |
| Display Type | LCD Or LED |
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Function | Control Valve Actuator Position |
| Responsetime | Less Than 1 Second |
| Supplypressure | 20-30 Psi / 1.4-2.0 Bar |
| Feedbacksignal | Potentiometer / LVDT / Digital Feedback |
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Function | Control Valve Actuator Position |
| Responsetime | Less Than 1 Second |
| Supplypressure | 20-30 Psi / 1.4-2.0 Bar |
| Feedbacksignal | Potentiometer / LVDT / Digital Feedback |
| Material | High-grade Insulating Materials And Metals |
|---|---|
| Standardscompliance | IEC 60255, IEEE C37.90 |
| Voltagerating | Up To 36 KV |
| Productname | Protection And Control Components |
| Currentrating | Up To 6300 A |
| Warranty | 1 To 3 Years |
|---|---|
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Inputvoltage | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Numberofoutputs | 16 Digital Outputs |
| Outputvoltage | 24V DC |
| Warranty | 1 To 3 Years |
|---|---|
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Inputvoltage | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Numberofoutputs | 16 Digital Outputs |
| Outputvoltage | 24V DC |