| Model | CS710-4T15GB 15KW |
|---|---|
| Brand | INOVANCE |
| Voltage Level | Three-phase 380V (compatible With 400V Power Grid, Supports 380~480Vac Wide Input Range) |
| Series Positioning | Special-purpose High-performance Inverter For Lifting Rated Output Current: 2.1 A |
| Applicable Motor Power | 0.75 KW (three-phase Asynchronous Motor) Control Method: High-performance Asynchronous Motor Vector Control (open-loop / Closed-loop Selectable) |
| Model | CS710-4T18.5GB 18.5KW |
|---|---|
| Brand | INOVANCE |
| Voltage Level | Three-phase 380V (compatible With 400V Power Grid, Supports 380~480Vac Wide Input Range) |
| Series Positioning | Special-purpose High-performance Inverter For Lifting Rated Output Current: 2.1 A |
| Applicable Motor Power | 0.75 KW (three-phase Asynchronous Motor) Control Method: High-performance Asynchronous Motor Vector Control (open-loop / Closed-loop Selectable) |
| Model | CS710-4T22GB 22KW |
|---|---|
| Brand | INOVANCE |
| Voltage Level | Three-phase 380V (compatible With 400V Power Grid, Supports 380~480Vac Wide Input Range) |
| Series Positioning | Special-purpose High-performance Inverter For Lifting Rated Output Current: 2.1 A |
| Applicable Motor Power | 0.75 KW (three-phase Asynchronous Motor) Control Method: High-performance Asynchronous Motor Vector Control (open-loop / Closed-loop Selectable) |
| Communicationprotocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP, CANopen |
|---|---|
| Outputfrequency | 0 To 400 Hz Or Higher |
| Displaytype | LCD Or LED Display For Status And Parameter Settings |
| Inputvoltage | Typically 200-600V AC |
| Outputvoltage | Variable, Up To Input Voltage |
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Function | Control Valve Actuator Position |
| Responsetime | Less Than 1 Second |
| Supplypressure | 20-30 Psi / 1.4-2.0 Bar |
| Feedbacksignal | Potentiometer / LVDT / Digital Feedback |
| Material | High-grade Insulating Materials And Metals |
|---|---|
| Standardscompliance | IEC 60255, IEEE C37.90 |
| Voltagerating | Up To 36 KV |
| Productname | Protection And Control Components |
| Currentrating | Up To 6300 A |
| Expandability | Modular With Expansion Modules |
|---|---|
| Mounting Type | Wall-mounted Or Panel-mounted |
| Function | Control The Speed And Torque Of Electric Motors By Varying Motor Input Frequency And Voltage |
| Harmonic Mitigation | Built-in DC Choke Or External Filter |
| Displaytype | LCD Or LED Display For Status And Parameter Settings |
| Power Rating | 2000W |
|---|---|
| Dimensions | 200mm X 100mm X 150mm |
| Model | SSDSC2KG480G801 |
| Feedback Type | Encoder, Resolver, Hall Sensors |
| Conditions | 100% Original |
| Protect Feature | Totally Enclosed,Waterproof |
|---|---|
| Application | Industrial Application |
| Ram | 480GB |
| Mountingtype | DIN Rail Or Panel Mount |
| Output Voltage | 0-480V |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
|---|---|
| Communicationprotocol | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
| Responsetime | Milliseconds |
| Outputtype | Relay, Transistor, Analog |
| Powersupply | 24V DC, 110V AC, 220V AC |