| Thermal Time Constant | 150s |
|---|---|
| Technology | Maglev |
| Item Brand | 100% New |
| Item Condition | 100% Brand New |
| Output Power | 0.18KW-315KW |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
|---|---|
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Output Voltage | 0-480V AC |
| Protection Features | Overvoltage, Undervoltage, Overcurrent, Short Circuit, Overheating |
| Display Type | LCD Or LED Display |
| Ambient Temperature Range | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Safety Features | Overvoltage, Undervoltage, Overcurrent, Short Circuit Protection |
| Protection Class | IP20 To IP54 |
| Harmonic Mitigation | Built-in DC Choke Or External Filter |
| Display Type | LCD Or LED |
| Protection Class | IP20 To IP65 |
|---|---|
| Harmonic Mitigation | Built-in DC Choke Or External Filter |
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Cooling Method | Forced Air Cooling |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
|---|---|
| Dimensions | Varies By Model, Typically Compact |
| Harmonic Distortion | <5% |
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
| Overload Capacity | 150% For 1 Minute |
| Controlmethod | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
|---|---|
| Power Supply Voltage | 100 – 240VAC. |
| Integrationcapability | Compatible With MES, ERP Systems |
| Compatibility | SCADA Systems, HMI Panels |
| Shockresistance | 30g, 11ms |
| Delivery Time | 5-7days |
|---|---|
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000PCS |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Schneider |
| Inputvoltagerange | 100-240V AC |
|---|---|
| Industry | Manufacturing |
| Programminglanguage | Ladder Logic, Function Block Diagram |
| Integrationcapability | Compatible With MES, ERP Systems |
| Model | S7-1200 |
| Application | Pumps, Fans, Compressors, Conveyors |
|---|---|
| Protectionrating | IP54 / IP55 / IP65 |
| Voltage | 220V, 380V, 440V, 660V |
| Phase | Three-phase |
| Frequency | 50 Hz / 60 Hz |
| Input Voltage (V) | AC 3PH 380~480V Rated Voltage: 380V |
|---|---|
| Voltage Transient Fluctuations Are Allowed | -15%~+10% |
| Input Current (A) | Refer To The GD270 Rated Parameter Table |
| Input Frequency (Hz) | 50Hz Or 60Hz, Allowable Range 47~63Hz |
| Output Voltage (V) | 0~input Voltage |