| Supportedindustries | Oil & Gas, Chemical, Power Generation, Manufacturing |
|---|---|
| Securityfeatures | Role-based Access Control, Encryption |
| Architecture | Distributed, Modular |
| Datalogging | Comprehensive Data Historian And Logging |
| Redundancy | Yes, Supports Redundant Controllers And Communication Paths |
| Dimensions | 190 Mm X 140 Mm X 40 Mm |
|---|---|
| Input Points | 36 Points. |
| Interface | RS422, RS232, Ethernet, USB And SD Card |
| Supply Voltage Type | AC |
| Points | 40 (24DI+16DO) |
| Memory | 50 KB |
|---|---|
| Part Type | Sysmac CPM2A |
| Dimensions | 90 Mm X 100 Mm X 75 Mm |
| Manufacturer | Siemens |
| Color | Normal |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
|---|---|
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Numberofoutputs | 16 Digital Outputs |
| Shockresistance | 30g, 11ms |
| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
|---|---|
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Numberofoutputs | 16 Digital Outputs |
| Shockresistance | 30g, 11ms |
| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
|---|---|
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Numberofoutputs | 16 Digital Outputs |
| Shockresistance | 30g, 11ms |
| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
|---|---|
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Numberofoutputs | 16 Digital Outputs |
| Shockresistance | 30g, 11ms |
| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
|---|---|
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Numberofoutputs | 16 Digital Outputs |
| Shockresistance | 30g, 11ms |
| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
|---|---|
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Numberofoutputs | 16 Digital Outputs |
| Shockresistance | 30g, 11ms |
| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
|---|---|
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Numberofoutputs | 16 Digital Outputs |
| Shockresistance | 30g, 11ms |
| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |