| Responsetime | Less Than 1 Ms |
|---|---|
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Numberofoutputs | 16 Digital Outputs |
| Shockresistance | 30g, 11ms |
| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
|---|---|
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Numberofoutputs | 16 Digital Outputs |
| Shockresistance | 30g, 11ms |
| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
|---|---|
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Numberofoutputs | 16 Digital Outputs |
| Shockresistance | 30g, 11ms |
| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |
| Mountingtype | Panel Mount |
|---|---|
| Storagetemperaturerange | -30°C To 70°C |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Weight | 500 Grams |
| Operatingvoltage | 24 V DC |
| Storagecapacity | 8 GB Flash Memory |
|---|---|
| Supportedprotocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
| Certifications | CE, UL, RoHS |
| Displaytype | Touchscreen LCD |
| Interface | RS422, RS232, Ethernet, USB And SD Card |
| Actual Price | Based On Offer |
|---|---|
| Storagecapacity | 8 GB Flash Memory |
| Memorycapacity | 128 MB RAM, 512 MB Flash |
| Enclosurerating | IP65 |
| Color | Normal |
| Material | ABS Plastic |
|---|---|
| Weight | 500 Grams |
| Inputtype | Capacitive Touch |
| Overload Capacity | 150% For 60 Seconds |
| Interface | RS422, RS232, Ethernet, USB And SD Card |
| Powersupply | 24V DC / 110-240V AC |
|---|---|
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
| Controltype | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Communicationprotocol | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
| Application | Manufacturing And Process Control |
| Industry | Manufacturing |
|---|---|
| Communicationprotocol | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |
| Power Supply | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Integration | SCADA, MES Systems |
| Points | 40 (24DI+16DO) |
|---|---|
| Power_Consumption | 5 W |
| Power Supply Voltage | 100 – 240VAC. |
| Dimensions | 90 Mm X 100 Mm X 75 Mm |
| Part Type | Sysmac CPM2A |