| Power_Consumption | 5 W |
|---|---|
| Number_of_Outputs | 10 |
| Part Type | Sysmac CPM2A |
| Output Method | Transistor |
| Number_of_Inputs | 14 |
| ExpansionCapability | Modular Expansion Supported |
|---|---|
| Output Points | 20 |
| InputType | Digital And Analog |
| NumberOfI/OPoints | Varies From A Few To Thousands |
| PowerSupply | 24V DC Or 120/230V AC |
| Part No | C50 D03 Vx 84563/03 |
|---|---|
| Power Supply Voltage | 100 – 240VAC. |
| Output Method | Relay |
| Output Points | 24 Points. |
| Input Points | 28 |
| Output Points | 24DO |
|---|---|
| Operating_Temperature_Range | -20°C To 60°C |
| CPU_Speed | 100 MHz |
| Memory | 50 KB |
| Number_of_Inputs | 14 |
| Application | Spinning Machine, Conveyer Belt |
|---|---|
| Operating_Temperature_Range | -20°C To 60°C |
| Input_Voltage | 24 V DC |
| Part No | F2-08DA-2 |
| Weight | 0.3 Kg |
| Model | S7-1200 |
|---|---|
| Part No | D4-16ND2 |
| Input_Voltage | 24 V DC |
| Color | Normal |
| Dimensions | 90 X 70 X 75 Mm |
| Supply Voltage Type | AC |
|---|---|
| SafetyFeatures | Supports Safety-rated I/O And Functions |
| Color | Normal |
| ProgrammingLanguage | Ladder Logic, Function Block, Structured Text |
| Actual Price | Negotiabled |
| Mounting_Type | DIN Rail |
|---|---|
| Output Points | 24 Points. |
| Supply Voltage Type | AC |
| Application | Oil And Gas Factory |
| Manufacturer | Siemens |
| Part No | PBT-GF30-FR |
|---|---|
| Supply Voltage Type | AC |
| Output Method | Transistor |
| Actual Price | Based On Offer |
| Points | 40 (24DI+16DO) |
| Supply Voltage Type | AC |
|---|---|
| Weight | 0.64 KG |
| Powersupply | Typically 24V DC Or 120/230V AC |
| Mountingtype | DIN Rail Or Panel Mount |
| Communicationprotocols | Ethernet/IP, Modbus, Profibus, DeviceNet, CANopen |