1.Επισκόπηση του προϊόντος:
Ο τριφασικός μετατροπέας συχνοτήτων 380V της σειράς GD290 έχει χωρητικότητα βαρέος φορτίου 18,5KW και χωρητικότητα ελαφρού φορτίου 22KW.Είναι ένα βιομηχανικό μοντέλο υψηλής ισχύος με σταθερή λειτουργία., υψηλή ακρίβεια ρύθμισης ταχύτητας, ισχυρή ροπή χαμηλής συχνότητας, κατάλληλη για διάφορους μεσαίους και μεγάλους βιομηχανικούς κινητήρες για ρύθμιση ταχύτητας.Είναι εύκολο να εγκατασταθεί και έχει υψηλή σχέση κόστους-αποτελέσματοςΧρησιμοποιείται ευρέως στους τομείς μεταφοράς βιομηχανικής αυτοματοποίησης με ελαφρά και βαριά φορτία.
2.Πλεονεκτήματα του προϊόντος:
α. Τεχνολογία ελέγχου διανυσματικού, ικανή να παρέχει υψηλή ροπή σε χαμηλές ταχύτητες και ομαλή και ισχυρή εκκίνηση με βαρύ φορτίο.
Β. Μεγάλη είσοδος τάσης, κατάλληλη για ασταθείς συνθήκες τάσης σε εργοστασιακές περιοχές, μειώνοντας τον κίνδυνο αποτυχίας του συστήματος κατά τη διάρκεια της λειτουργίας.
Το σύνολο της μηχανής υιοθετεί τεχνολογία τριών αποδεικτικών στοιχείων, προστατεύοντας από σκόνη, υγρασία και γήρανση, εξασφαλίζοντας μακρά διάρκεια ζωής.
Δ. Εξοπλισμένη με ενεργειακή ρύθμιση ταχύτητας, βελτιώνοντας σημαντικά την ενεργειακή απόδοση των αντλιών νερού και των ανεμιστήρων.
Εύκολη λειτουργία με πίνακα πληκτρολογίου, εύκολη ρύθμιση παραμέτρων και σαφής ένδειξη σφάλματος.
f. Συμπεριλαμβάνονται τυποποιημένα πρωτόκολλα επικοινωνίας που επιτρέπουν τη σύνδεση με βιομηχανικά συστήματα ελέγχου για ευφυή ρύθμιση της ταχύτητας.
ζ. Ενσωματωμένη προστασία από υπερστροφή, υπερφόρτωση, απώλεια φάσης και υπερθέρμανση.
η. Ανεξάρτητος αέρας ψύξης μεγάλης ισχύος, με γρήγορη ψύξη κατά τη διάρκεια μακροχρόνιας λειτουργίας με πλήρες φορτίο.
3.Τεχνικές προδιαγραφές(GD290-018G/022P-4)
| Παράμετροι | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Σχήμα | GD290-018G/022P-4 |
| Δύναμη | Βαρύ φορτίο: 18,5 kW / Ελαφρύ φορτίο: 22 kW |
| Τεχνική ένταση | Τριφογενής εναλλασσόμενος 380V - 480V 50/60Hz |
| Συχνότητα εξόδου | 0 ∆ 400 Hz |
| Τρόπος ελέγχου | Ε/Φ, χωρίς αισθητήρα φορέας (SVC) |
| Δυνατότητα υπερφόρτωσης | Βαρύ φορτίο: 150% για 60s; Ελαφρύ φορτίο: 120% για 60s |
| Επικοινωνία | Modbus RTU |
| Προστασία. | IP20 |
| Μέθοδος ψύξης | Υποχρεωτική εξαναγκαστική ψύξη με αέρα για τη διάχυση της θερμότητας |