1.Επισκόπηση προϊόντος:
Η σειρά GD290 είναι μια νέα γενιά μετατροπέα συχνότητας γενικής χρήσης διανυσμάτων υψηλής απόδοσης από την InverterTech. Διαθέτει συμπαγή σχεδιασμό σαν βιβλίο, υποστηρίζει έλεγχο V/F, SVC (διάνυσμα χωρίς αισθητήρα) και FVC (διάνυσμα βάσει αισθητήρα), είναι συμβατό με κινητήρες που κυμαίνονται από 0,75 kW έως 500 kW και έχει μεγάλο εύρος τάσης εισόδου 380–480 V. Δίνει έμφαση στην υψηλή ακρίβεια, την υψηλή αξιοπιστία και την υψηλή οικονομική απόδοση και είναι κατάλληλο για τα περισσότερα σενάρια βιομηχανικού ελέγχου ταχύτητας.
2.Πλεονεκτήματα προϊόντος:
ένα. Εξαιρετική απόδοση ελέγχου: Στη λειτουργία SVC, μπορεί να παράγει 150% ροπή υπερφόρτωσης στα 0,5 Hz, παρέχοντας ισχυρή απόδοση και απόκριση. Υποστηρίζει έλεγχο κλειστού βρόχου κωδικοποιητή, με ακρίβεια ελέγχου συγκρίσιμη με τον σερβομηχανισμό.
σι. Σταθερό και ανθεκτικό: Ενσωματωμένο φίλτρο C3 + αντιδραστήρα DC. παχύρρευστη πλακέτα κυκλώματος τριών αντικειμένων (αδιάβροχη / ανθεκτική στη σκόνη / ανθεκτική στη διάβρωση). Πιστοποίηση CE/RoHS, κατάλληλο για σκληρές συνθήκες εργασίας.
Εξοικονόμηση ενέργειας και αποδοτικό: αλγόριθμος εξοικονόμησης ενέργειας ECO + έξυπνη λειτουργία ύπνου, τυπική εξοικονόμηση ενέργειας 20% - 40% για ανεμιστήρες και αντλίες.
ντο. Εύκολο στη χρήση και ευέλικτο: Πληκτρολόγιο LCD. Εντοπισμός σφαλμάτων ασφαλείας 24 V. ενσωματωμένη μονάδα πέδησης (≤110kW); υποστηρίζει επικοινωνία Modbus/Profinet/CANopen.
ρε. Συμπαγής και εξοικονόμηση χώρου: Σχεδιασμός σε σχήμα βιβλίου, υποστηρίζει επιτοίχια τοποθέτηση / εγκατάσταση ράγας, κατάλληλη για συμπαγή διάταξη ντουλαπιών.
3.Τεχνικές Προδιαγραφές(GD290-1R5G/2R2P-4)
| Παράμετροι | Προσδιορισμός |
|---|---|
| Μοντέλο | GD290-1R5G/2R2P-4 |
| Εξουσία | Βαρύ φορτίο: 1,5 kW / Ελαφρύ φορτίο: 2,2 kW |
| Τάση εισόδου | 380–480V AC, τριφασικό |
| Συχνότητα εξόδου | 0–400 Hz |
| Λειτουργία ελέγχου | V/F,SVC,FVC |
| Ικανότητα υπερφόρτωσης | Βαρύ φορτίο: 150% για τη δεκαετία του '60. Ελαφρύ φορτίο: 120% για 60s |
| Ανακοίνωση | Modbus RTU, προαιρετικό Profinet/DP/CANopen |
| Προστασία | IP20, πλακέτα κυκλώματος τριών αποστάσεων |
| Εγκατάσταση | Βάση τοίχου / Στήριγμα σε ράγα |